Księżniczka Victoria już w Polsce! Następczyni szwedzkiego tronu przyleciała na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

Księżniczka Victoria już wylądowała na terenie naszego kraju. Następczyni szwedzkiego tronu weźmie udział w wieczornych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na terenie naszego kraju od rana trwają uroczystości, upamiętniające straszne wydarzenia z przeszłości. Udział biorą w nich byli więźniowie obozu w Auschwitz, oraz najwyżsi rangą przedstawiciele państw europejskich. Do Polski przyleciała również księżniczka Szwecji, Victoria. 

Księżniczka Victoria przyleciała do Polski

Następczyni szwedzkiego tronu wylądowała w naszym kraju po godzinie 13. Została przywitana bukietem kwiatów. Ubrana była bardzo elegancko. Postawiła na klasykę. Do białej bluzki dopasowała czarną spódnicę i płaszcz w tym samym kolorze. Całość uzupełniła wysokimi kozakami na szpilce i torbą Valentino, za którą trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Swoją obecność potwierdziła również przedstawicielka brytyjskiej rodziny królewskiej, Księżna Kornwalii Camilla. Ponadto na uroczystościach mają pojawić się: premier Węgier, Victor Orban, prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński, prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, czy prezydent Izraela, Reuven Rivlin.

CW

Więcej o: