Królowa Elżbieta II wpadła w furię. O decyzji Meghan Markle i księcia Harry'ego dowiedziała się z mediów. "Nie zasłużyła na takie traktowanie"

W środę wieczorem Meghan Markle i książę Harry wydali oficjalne oświadczenie, w którym ogłosili, że wycofują się z królewskiego dworu. Co ciekawe, pozostali członkowie rodziny królewskiej dowiedzieli się o tym z mediów.

W środę wieczorem w mediach zawrzało - Meghan Markle i książę Harry ogłosili bowiem, że rezygnują ze swoich oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Para zapowiedziała, że zamierza dzielić swoje życie pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną, a do tego chce rozpocząć pracę i być niezależna finansowo. Brytyjczycy nie kryją oburzenia, ale najbardziej wściekła jest rodzina królewska, która dowiedziała się o wszystkim z mediów.

Królowa Elżbieta II wpadła w furię

Daily Mail donosi, że członkowie rodziny królewskiej nie wiedzieli o planach Meghan Markle i księcia Harry'ego. Zarówno książę William, jak i Karol o wszystkim dowiedzieli się z mediów, tak samo jak królowa Elżbieta II, która podobno jest wściekła i ma ogromny żal do książęcej pary.

Ludzie pochylili się za nimi. Dostali ślub, którego chcieli, dom, którego chcieli, biuro, które chcieli, pieniądze, których chcieli, personel, którego chcieli, wycieczki, które chcieli i mieli wsparcie swojej rodziny. Czego więcej chcieli? - Daily Mail cytuje jednego z królewskich doradców.

Meghan i Harry nie powiedzieli królowej o swojej decyzjiMeghan i Harry nie powiedzieli królowej o swojej decyzji Daily Mirror

Inny informator serwisu nie ukrywa, że królowa "jest w szoku, głęboko zasmucona i wręcz wściekła na parę".

To nie w porządku wobec królowej, która nie zasłużyła na takie traktowanie. Rodzina rozumie, że chcą zrobić coś innego i jest całkowicie gotowa im pomóc, ale ludzie są zdruzgotani tą decyzją - wyznał jeden z członków królewskiej rodziny.

Daily Mail dowiedział się również, że książęca para podjęła decyzję podczas świąt w Kanadzie. Jakby tego było mało, podobno Meghan i Harry zdążyli już stworzyć własną stronę internetową i zamierzali ją uruchomić po powrocie do Anglii. O tym również nikt nie wiedział, łącznie z zespołem prasowym królewskiej rodziny.

Poziom podstępu jest oszałamiający, a wszyscy członkowie rodziny królewskiej mają wrażenie, że zostali dźgnięci w plecy - powiedział informator Daily Mail.

O tym, że medialne doniesienia o złości królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny mogą być prawdziwe świadczy przede wszystkim oschłe oświadczenie Pałacu Buckingham.

Rozmowy z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich chęć wybrania innego kierunku, ale są to skomplikowane problemy, które wymagają czasu - czytamy.

Spodziewaliście się, że Meghan Markle i książę Harry zachowają się w ten sposób i podejmą decyzję bez konsultacji z królową?

 KM

Tak wyglądał ostatni dzień Harry'ego i Meghan w Afryce:

Zobacz wideo
Więcej o: