Książę Harry i Meghan Markle w ogniu krytyki po ogłoszeniu odejścia z dworu. "Zejdźcie na ziemię"

Decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle o opuszczeniu brytyjskiego dworu silnie podzieliła obywateli Wielkiej Brytanii. Swoje oburzenie - a czasem wsparcie - wyrażają w komentarzach pod oświadczeniem. Nie przebierają w słowach.

Dziś na oficjalnym Instagramie księcia Harry'ego i Meghan Markle pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że ci chcą porzucić "wysokie funkcje" w rodzinie królewskiej. W specjalnym poście poinformowali, że chcą podzielić swoje życie pomiędzy Wielką Brytanię i Amerykę Północną, a także stać się niezależni finansowo. Kontrowersyjna decyzja książęcej pary podzieliła Brytyjczyków. 

Książę Harry i Meghan Markle rezygnują ze swoich funkcji! Wydali oficjalne oświadczenie

Brytyjczycy podzieleni decyzją Meghan i Harry'ego 

Jeszcze niedawno cała Wielka Brytania świętowała ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle, a następnie narodziny ich pierwszego dziecka. Zżyci z rodziną królewską Brytyjczycy są zaskoczeni decyzją książęcej pary. Pod oświadczeniem pojawiło się tysiące komentarzy. Część internautów wspiera Meghan i Harry'ego w ich decyzji, jednak zdecydowana większość jest oburzona obrotem spraw.

 
Tragedia.
Jakoś pieniędzy naszych podatników nie było wam tak ciężko wydawać. Wystawny ślub za naszą kasę, a teraz uciekają. Skandal.
Macie miliony dolarów, a chcecie starać się o niezależność finansową? Zejdźcie na ziemię - piszą oburzeni Brytyjczycy.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu dom księcia Harry'ego i Meghan Markle został gruntownie wyremontowany, co kosztowało aż dwa i pół miliona funtów. Część pieniędzy na tę drogą inwestycję wzięła się z podatków, co internauci również im wypominają. 

Oddacie nam miliony funtów za wasze podróże i dom? - pyta jedna z internautek.

Nas najbardziej zastanawia reakcja księcia Williama i samej królowej Elżbiety II. Ten rok w brytyjskiej rodzinie królewskiej będzie z pewnością pełen wrażeń. Ciekawe też, jak poradzą sobie scenarzyści "The Crown", którzy od wczoraj zacierają ręce, widząc tak wspaniały materiał na serial.

Księżna Meghan i książę Harry odwiedzili Canada House w Londynie. ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG