Małgorzata Kożuchowska cierpi na przewlekłą chorobę. "Kiedy trafię na odcinki "rodzinki.pl" z tego okresu widzę 'księżyc w pełni'"

Małgorzata Kożuchowska na łamach gazety "Forbes" w felietonie wyznała, że choruje na Hashimoto. Opowiedziała o problemach związanych z zaburzeniami autoimmunologicznymi i jak sobie z nimi radzi.

Małgorzata Kożuchowska w najnowszym wydaniu magazynu "Forbes" opublikowała tekst, w którym po raz pierwszy wyznaje, że zmaga się z Hashimoto. Opisała również, jak łączy pracę na planie z macierzyństwem. 

Małgorzata Kożuchowska choruje na Hashimoto

Aktorka stwierdziła, że przyszedł czas na takie wyznanie, ponieważ jej 5-letni syn coraz więcej rozumie i staje się samodzielny. Wyznała, że macierzyństwo było dla niej trudne nie tylko ze względu na łączenie z pracą zawodową, ale również z uwagi na chorobę:

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! - napisała Kożuchowska

Gwiazda serialu "Rodzinka.pl" twierdzi, że choroba wpłynęła na jej zdrowie, samopoczucie i wygląd. Była opuchnięta i czuła się nieatrakcyjnie:

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze - skomentowała aktorka

Nie tylko Małgorzata Kożuchowska zmaga się z chorobą autoimmunologiczną. Walczy z nią m.in. Joanna Krupa, Aneta Zając, Majka Jeżowska, Julia "Maffashion" Kuczyńska, Kayah, Kinga Rusin. 

DK

Zobacz jak Kożuchowska, Dygant i Widawska bawiły się na festiwalu filmowym w Wenecji

Zobacz wideo