Eurowizja Junior 2019: co wiemy o uczestnikach? Najstarsi mają po 14 lat. A najmłodszy? Z kim będzie rywalizować Viki Gabor?

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się już w najbliższą niedziele 24 listopada. Zobaczcie, którzy uczestnicy są najstarsi a którzy najmłodsi.

Konkurs Eurowizji Junior jak co roku wzbudza wiele emocji. W poniedziałek odbyła się ceremonia otwarcia. Uczestnicy i fani konkursu z niecierpliwością czekają na niedzielę, bo to już wtedy odbędzie się finał, na którym zaśpiewa Viki Gabor. My sprawdzamy, z kim będzie rywalizować.

Eurowizja Junior 2019 - najmłodsi i najstarsi uczestnicy 

Sprawdziliśmy, ile lat mają uczestnicy. Zobaczcie, który z nich jest najstarszy, a który najmłodszy. W Eurowizji Junior mogą brać udział dzieciaki w wieku od 9 do 14 lat, ale to tych starszych jest zdecydowanie najwięcej. Dziewięciolatka jest tylko jedna.

Najmłodszą tegoroczną uczestniczką konkursu jest Tatiana Mezhentsev z Rosij, która ma tylko 9 lat. Tatiana urodziła się w Moskwie. Już od 4 lat uczy się śpiewu. Gra również na pianinie i flecie. Oprócz śpiewu i muzyki interesuje się tańcem i gimnastyką. Na scenie wystąpi z o trzy lata starszym chłopcem, Denberelem Oorzhakiem. Wykonają piosenkę "A time for us":

 

Najstarszego uczestnika ciężko wyróżnić, ponieważ wykonawców, którzy ukończyli 14 lat, jest aż pięcioro.

  • Pierwszym z najstarszych uczestników jest Carla z Francji. Carla Lazzari, jak sama mówi, jest ogromną fanką konkursu Eurowizji i nie może doczekać się, aż znajdzie się na scenie. Zaśpiewa utwór "Bim Bam Toi":
 
  • Jordan Anthony w konkursie Eurowizji reprezentuje Australię. Pochodzi z Perth - Zachodniej Australii, która również bierze udział w konkursie Eurowizji Junior (tak samo, jak w czasie Eurowizji dla dorosłych). Muzyka zawsze była jego pasją. Pierwszą piosenkę napisał w wieku 7 lat. Jordan gra też na pianinie. W Gliwicach zaśpiewa "We Will Rise":
 
  • Trzeci najstarszy uczestnik Eurowizji to Mila Moskov z Północnej Macedonii. Swoją karierę muzyczną zaczęła w wieku 6 lat. Występowała na kilku międzynarodowych festiwalach na dzieci. W niedzielę zaśpiewa piosenkę "Fire":
 
  • Liza Misnikova, czwarta najstarsza wokalistka w konkursie, pochodzi z Białorusi. Urodziła się w Mińsku. Liza uczęszcza do szkoły muzycznej w której uczy się śpiewu i choreografii. W wolnym czasie gra na pianinie. Zaśpiewa piosenkę pt. "Pepelny":
 
  • Ostatnią najstarszą uczestniczką jest Eliana Gomez Blanco z Malty. Zaczęła naukę śpiewu w wieku 6 lat. Oprócz muzyki uwielbia czytać i ma nadzieję, że w przyszłości zostanie lekarzem. Eliana wierzy, że najważniejszą rzeczą w życiu jest mówienie prawdy. Zaśpiewa utwór "We are more":
 

Jak widać mimo młodego wieku uczestnicy mają ogromne talenty. Trzymamy kciuki za wszystkich, choć najbardziej jednak za 12-letnią Viki Gabor ;)

BO

Przypomnijmy sobie jak prezentowała się Roksana Węgiel rok temu:

Zobacz wideo