Wstrząsające wyznanie Lady Gagi. Po raz pierwszy bardzo szczerze opowiedziała o samookaleczaniu: "Cięłam się nożem przez długi czas"

Lady Gaga w rozmowie z Oprah Winfrey opowiedziała o samookaleczaniu, które miało miejsce w przeszłości. Nigdy wcześniej artystka nie poruszała tego tematu.

Lady Gaga zawsze otwarcie mówiła o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Wielokrotnie opowiadała o załamaniu, jakiego doświadczyła i jak sobie z nim poradziła. W ostatnim wydaniu brytyjskiego magazynu "Elle" piosenkarka pierwszy raz wyznała, że okaleczała się.

Lady Gaga o samookaleczaniu się

W wywiadzie dla brytyjskiego wydania magazynu "Elle", który poprowadziła Oprah Winfrey, Lady Gaga po raz pierwszy poruszyła temat samookaleczenia:

Właściwie nie otworzyłam się zbytnio na temat problemów psychicznych, ale myślę, że to ważna rzecz, aby ludzie wiedzieli i słyszeli: cięłam się nożem przez długi czas.

Dodała również:

Jedynym sposobem, w jaki mogłam przestać się ciąć i samookaleczać, było uświadomienie sobie, że zamiast  pokazywać ludziom, że mnie ranią, powinnam mówić im wprost i prosić o pomoc.

Powodem jej stanu psychicznego były przeżycia, jakich doświadczyła w wieku 19 lat. Gwiazda była wielokrotnie gwałcona. Wyznała również, że cierpi na zespół stresu pourazowego.

Dziś Gaga twierdzi, że uporała się z problemem i namawia wszystkie ofiary, aby głośno mówiły o problemach, z którymi się mierzą. Powiedziała również, jak radziła sobie ze swoim stanem zdrowia:

Jeśli włożysz ręce do miski z lodowatą wodą, twój system nerwowy doznaje szoku i wracasz do rzeczywistości

W wywiadzie wielokrotnie podkreślała, że nie chce się "tym chwalić", a mówiąc o tym, chce tylko pomóc innym ofiarom. 

BO

Niedawno Gaga zdobyła Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy". Zagrała w nim razem z aktorem Bradleyem Cooperem.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (9)
Lady Gaga po raz pierwszy bardzo szczerze o samookaleczaniu: "Cięłam się nożem przez długi czas"
Zaloguj się
 • Gość: yes

  Oceniono 6 razy 4

  biedna. trzeba iść po pomoc w takich wypadkach. szczęscie ma ten kto pomoc dostanie.

 • Gość: Aneysa

  0

  GaGa i jej muzyka pomagała mi w czasach kiedy ja zmagałam się z depresją. Jej muzyka a raczej jej przesłanie było jedną z tak niewielu rzeczy które w tym ciężkim okresie sprawiały że potrafiłam się uśmiechnąć. Dlatego smutno mi jak to czytam. Moja idolka przechodziła przez to samo a tego nie życzę nawet wrogom. Za to że mówi głośno o tym i choroby i problemy psychiczne bierze na poważnie, tak jak choroby fizyczne jest wielka. Takich ludzi świat potrzebuje

 • Gość: Aurelia

  Oceniono 2 razy -2

  Chyba jej czas się skończył. Nie ma już nowych pomysłów. Koniec kariery a zapowiadała się tak dobrze

 • Gość: M

  Oceniono 7 razy -3

  Ta to umie zrobić wokół siebie szum!

 • Gość: samantha carolina

  Oceniono 9 razy -9

  To gagę można było gwałcić? Ktoś toto chciał posuwać? Taką brzydką larwę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX