Piotr Woźniak-Starak - producent filmowy, pasierb miliardera i mąż Agnieszki Woźniak-Starak. "Pamiętam, jak pierwszy raz go zobaczyłam"

Piotr Woźniak-Starak prawdopodobnie nie żyje. Prywatnie był pasierbem miliardera i mężem Agnieszki Woźniak-Starak.

Piotr Woźniak-Starak - znany producent filmowy i jeden z najbogatszych Polaków. Prywatnie pasierb miliardera Jerzego Staraka, przedsiębiorcy w branży farmaceutycznej, oraz mąż popularnej prezenterki i gwiazdy TVN Agnieszki Woźniak-Starak. Mężczyzna najprawdopodobniej zmarł na skutek wypadku na motorówce, którą płynął na jeziorze Kisajno koło Giżycka. Więcej o okolicznościach wypadku możecie przeczytać TUTAJ.

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Zobacz wideo

Piotr Woźniak-Starak producent filmowy

Piotr Woźniak-Starak od wielu lat był związany ze światem filmowym. Pierwsze kroki w tej branży stawiał u boku Andrzeja Wajdy. Współpracował przy kręceniu "Katynia". Następnie założył firmę producencką Watchout Studio, która brała udział w tworzeniu takich filmów jak: "Warsaw Dark" (2011 r.), "Big Love" (2012 r.) czy "Mazurek" (2013 r.). Największy sukces odniosły dwie produkcje, czyli "Bogowie" (film został wyróżniony 22 nagrodami, w tym 7 Orłami i 11 Złotymi Lwami) oraz "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (8 nagród, a w tym 2 Orły). 8 listopada 2019 r. będzie miał premierę jego ostatni film "Ukryta gra".

Piotr Woźniak-Starak na premierze filmu 'Bogowie:'Piotr Woźniak-Starak na premierze filmu 'Bogowie:' AKPA

Syn miliarderów

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak oraz pasierbem Jerzego Staraka. Jego ojczym w 2019 roku zajął piąte miejsce w rankingu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes", a jego majątek szacowany jest na 6 mld zł. Biznesmen zarządza największą polską firmą farmaceutyczną - Polpharmą. Ponadto jego żona jest właścicielką firmy Belvedere Łazienki Królewskie z ekskluzywną restauracją Belvedere. Miał również przyrodnią siostrę Julię Starak.

Piotr Woźniak-Starak, Anna Woźniak-Starak, Jerzy StarakPiotr Woźniak-Starak, Anna Woźniak-Starak, Jerzy Starak AKPA

Związek z Agnieszką Woźniak-Starak

Jak donosiły media, Agnieszka Woźniak-Starak (wcześniej Szulim) poznała Piotra na imprezie w jego domu. Podobno od razu zwrócili na siebie uwagę i wpadli sobie w oko. Później przez około rok spotkali się, aż w końcu zrodziło się między nimi uczucie.

Pamiętam, jak pierwszy raz go tutaj w tym domu (w Konstancinie) zobaczyłam. Przyjechaliśmy ze znajomymi, choć nie miałam na to ochoty. To była niedziela, wolny dzień i wtedy myślałam, że nie mam ochoty poznawać żadnego Staraka. Pamiętam jak wyglądam, ale przede wszystkim uderzyło mnie to, że poznałam bardzo ciepłego mężczyznę. I potem z kolei nie miałam ochoty stąd wyjść, bo dobrze się czułam w jego towarzystwie. Taką roztaczał aurę wokół siebie i było mi tak dobrze. Minął rok, albo i więcej od chwili zanim zaczęliśmy się spotykać, a potem ciągle wpadałam na niego gdzieś na ulicy i w różnych dziwnych okolicznościach. (…) On ciągle mówił - Czytaj znaki. To że tak na siebie ciągle wpadamy to jest znak - wyznała Agnieszka w wywiadzie dla "VIVY!".

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Woźniak-Starak wspomina bajeczny ślub w Wenecji. Jej mąż natomiast zdradził, co urzekło go w ukochanej

Kiedy oficjalnie byli już parą, wyznali, że przez długi czas utrzymywali związek w tajemnicy, aby uchronić się przed wścibskimi mediami. W 2015 roku Piotr poprosił Agnieszkę o rękę. Zrobił to z rozmachem, ponieważ oświadczył się w blasku fleszy na dorocznym Balu TVN. Jego ukochana od razu się zgodziła. Ślub wzięli rok później w malowniczej Wenecji. We wrześniu tego roku obchodziliby trzecią rocznicę ślubu.

Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Woźniak-StarakPiotr Woźniak-Starak, Agnieszka Woźniak-Starak KAPIF.pl

JP