Maciej Musiał po Paradzie Równości oberwał od hejterów. Teraz komentuje w mocnych słowach: Jestem młodym gościem, który nie chce, żebyśmy się bili

Maciej Musiał zabrał głos po tym, jak spadła na niego ostra krytyka przez to, że wsparł Paradę Równości. Na Instagramie wydał oświadczenie i napisał, co czuje.

Maciej Musiał to jedna z tych gwiazd, które głośno przyznają się do swojej wiary. Pomimo tego, że jest mocno wierzący, to wspiera środowisko LGBT. W sobotę, 8 czerwca, ulicami Warszawy po raz 19. przeszła Parada Równości. Aktor udostępnił wtedy zdjęcie z tęczową flagą na koszulce, czym zdenerwował swoich fanów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz wideo

Maciej Musiał odpowiada na krytykę fanów

Internauci zarzucili mu m.in. że "powinien kochać i szanować wszystkich ludzi, ale jako katolik nie może popierać i propagować grzechu, jakim jest np. homoseksualizm" oraz że "jako człowiek wiary powinien wiedzieć, że tęcza to znak LGBT, która z miłością często nie ma nic wspólnego". Musiał nie przeszedł obok tego obojętnie i wydał oświadczenie.

Po prostu napiszę, co czuję. Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć, a jednak znowu podzielił. Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką Kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać - napisał.

Dodał też, że krytykuje niektóre aspekty parady np. odprawienie mszy przez kogoś w garnku na głowie. Uznał, że obie strony nie pozostają sobie dłużne i "koło się zamyka". Jak sam przyznał, stoi po środku tego wszystkiego. Zaapelował, żeby zaprzestać agresji i obdarzyć się wzajemnie szacunkiem.

Jestem młodym gościem, który nie chce, żebyśmy się bili. Nie chcę, żebyśmy codziennie ginęli na barykadach dyskusji przy rodzinnym stole, na forach. Czuję wtedy, że ginie moja wiara w człowieka i w dobro - dodał.

Zdecydował, że wyłączy możliwość komentowania, żeby "każdy mógł w spokoju przemyśleć to, co napisał prosto z serca". Musimy przyznać, że wykazał się sporą odwagą. Mamy nadzieję, że jego słowa trafią do fanów i zrozumieją przekaz.

AW

Więcej o:
Komentarze (23)
Maciej Musiał po Paradzie Równości oberwał od hejterów. Teraz komentuje w mocnych słowach: Jestem młodym gościem, który nie chce, żebyśmy się bili
Zaloguj się
 • Gość: M.

  Oceniono 15 razy 11

  No i ma 100% racji! Nalezy skonczyc z oszolomstwem z kazdej strony! Agresja, atakowanie gejow, brak tolerancji dla zwiazkow partnerskich to w dzisiejszych czasach po prostu intelektualny obciach, ale celowe podpuchy w stylu teczowych Matek Boskich, procesji z wagina w koronie, czy teczowa msza w durszlaku, to juz po prostu dno i totalne obnazenie umyslowej indolencji. Obydwie skrajne postawy sa godne pozalowania i zarowno zwolennicy KK powinni sie wstydzic za wszelkie przejawy braku szacunku, tolerancji i milosci blizniego, jak i srodowiska LGBT powinny czuc wstyd i absolutnie sprzeciwiac sie podobnym performacom majacym na celu szydzenie z KK. przeciez szydzenie z kogokolwiek uraga tej paradzie. Dziwie sie, ze jej uczestnicy radykalnie nie potepiaja tych zenujacych wybrykow.

 • Gość: Kamil

  Oceniono 7 razy 5

  Super zrobiles od poczatku i odwaznie. Love is Love. Oby tak dalej odwaznie mowic i laczyc nie dzielic jak inni.

 • Gość: Pati

  Oceniono 6 razy 2

  Kocham cie kochanie moje

 • Gość: True

  Oceniono 11 razy 1

  Uuu za taka opinię oberwie od popisowców i calej elity RP3.

 • Gość: seba

  0

  beka z maćka, sądził że katolicyzm opiera się na nauczaniu jezusa o rzucaniu pierwszego kamienia i kazaniu na górze, a dostał po ryju krychą pawłowicz i bogaczami w czarnych kieckach :DD

 • Gość: memory

  0

  Panie Macieju,proszę się nie tłumaczyć i nie kajać.Ma Pan prawo do swojego zdania i wyrażać swoje odczucia.Niestety katolicy -chcieli by na swoją fałszywą modłe nawracać.Było już w historii palenie na stosach,inkwizycje tzw.niewiernych.Katolicy nie zastanawiają się i nie mają wiedzy pochodzenia religii,nie sięgają do literatury np.Historyka Flawiusza,czy o życiu Sumerów ,którzy żyli na długo przed Jezusem.Kler zagarnął tę wiedzę dla siebie.Izraelici nie mieli swojej historii i wszystko od Sumerów zagarnęli.Jak myślicie co znaczy słowo PARAFIANIN? to nie Polskie słowo.W słowniku wyrazów obcych tam znajdziecie i mam nadzieję,że dotrze do Was ludki kim jesteście.Pozdrawiam.

 • Gość: Paweł

  Oceniono 3 razy -3

  Lecą z modą i tracą kontakt z prawdziwym światem...

 • kletos

  Oceniono 11 razy -7

  Musiał czytaj Biblię, ucz się, a dopiero wtedy się wypowiadaj. To co jest chrześcijańskim poglądem jest zapisane w Piśmie.
  Nie rób wody z mózgu ludziom, nawróć się - wyrażasz pogląd, który z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego, po czym przypisujesz go chrześcijanom:
  Ga 1:9 bw "Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX