Lord Kruszwil doigrał się. Został wyrzucony z sieci Lifetube, a jego kanał zgłoszono na policję i do prokuratury

Lord Kruszwil złamał zasady postawione przez sieć partnerską Lifetube, dlatego został z niej wyrzucony. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez youtubera.
Zobacz wideo

Lord Kruszwil na początku swojej kariery na Youtubie nagrywał filmy, w których promował prestiżowy styl życia i chwalił się ekskluzywnymi produktami. Jednak z czasem, gdy zdobył wielu subskrybentów (obecnie ponad 2,7 mln) i stał się jednym z najpopularniejszych twórców w sieci, jego działania na kanale zaczęły być wulgarne. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił uwagę, że najnowszych filmach youtubera mogło dojść do nielegalnego wykorzystywania nieletnich.

Kanał Lorda Kruszwila został zgłoszony do prokuratury

Ostatnio na kanale Marka Kruszela pojawiły się nagrania, które zbulwersowały internautów. Na jednym z nich pokazał 10-latka, którego zadaniem było dotykanie i ocenianie miejsc intymnych spotkanych dziewcząt. W kolejnym Lord Kruszwil miał ofertę dla kobiet: "Jeżeli masz duże cy*e, zaje***tą du*ę, jesteś dobra z r*ja, to odzywaj się do mnie na priv. 20 tysięcy na zakupy dla Ciebie, a Ty płacisz w naturze". W ostatnim filmiku, jak podaje serwis Wirtualne Media, chodzi o psychiczne znęcanie się nad dzieckiem.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowił zainterweniować w tej sprawie. Na facebookowym profilu organizacja poinformowała, że złożyła w szczecińskiej prokuraturze i policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez twórców kanału "Lord Kruszwil". Co więcej, youtuber został usunięty z sieci Lifetube, która zrzesza internetowych twórców.

W przypadku Lorda Kruszwila do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą - m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte. (...) Również najnowsze filmy po naszej zdecydowanej interwencji, za którą stała groźba zerwania jakiejkolwiek współpracy, zostały usunięte. Do tego dołączyliśmy listę twardych, nieprzekraczalnych zasad, których złamanie miało skutkować natychmiastowym usunięciem z sieci i zerwaniem wszelkiej współpracy - powiedział Kamil Bolek członek zarządu Lifetube'a w rozmowie z portalem Wirtualne media.

Okazuje się, że youtuber w najnowszych filmach złamał zasady postawione przez Lifetube, dlatego podjęto decyzję o zakończeniu współpracy.

Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są zdecydowanie poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil. Oznacza to koniec wszelkich form partnerstwa z tym twórcą - poinformował Bolek.

Mamy nadzieję, że w sieci będzie pojawiać się coraz mniej tego typu treści.

JP

Więcej o: