Eurowizja 2019 jeszcze się nie zaczęła, ale już wiadomo, kto jest czarnym koniem konkursu. To piosenka Australii

Eurowizja 2019 zaczyna się już w przyszłym tygodniu. Polska piosenka zespołu Tulia będzie konkurowała m.in. z australijską propozycją. I, jeśli wierzyć komentarzom, to Australia może być czarnym koniem całego konkursu.

Jest tu wszystko. Trzy panie na wysokich kijach, Elsa z "Krainy Lodu", opera, pop i wizualizacja Ziemi z kosmosu. Tak wygląda australijska propozycja na Konkurs Piosenki Eurowizja 2019. I uwaga, to może być czarny koń tych zawodów.

Eurowizja 2019. Australia z piosenką "Zero Gravity" ma szansę na wygraną?

Australia bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizja od 2015 roku. Piosenki z tego kraju nie szorują po dołach list z punktacją, dlatego w tym roku wszyscy uważnie przyglądają się piosence "Zero Gravity", która startuje w konkursie. Piosenka Kate Miller-Heidke ma realne szanse nie tylko dostać się do finału, ale również zająć naprawdę wysokie miejsce w ostatecznych głosowaniach.

 

Kate Miller-Heidke jest już po kolejnej próbie na scenie w Tel Awiwie i trzeba jej przyznać, że naprawdę ma warunki wokalne - a nie zawsze można to powiedzieć o uczestnikach Eurowizji. "Zero Gravity" to połączenie popu i... opery. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, śpiew operowy pojawiał się na scenie Eurowizji wielokrotnie. I zazwyczaj dawał wykonawcom przepustkę do finału, a niekiedy nawet do najlepszej trójki. Choć bywały też absolutne wpadki, jak ta z 1983 tureckiej reprezentacji. Cetin Alp zdobył wtedy okrągłe zero głosów.

Jak "Zero Gravity" poradzi sobie w tym roku? Bukmacherzy dają jej teraz realne szanse na wejście do dziesiątki najlepszych piosenek konkursu. A konkurs jeszcze się nie rozpoczął, także piłka jest w grze. Podobnego zdania są również komentujący występ Kate Miller-Heidke:

Widzimy się w finale!
Murowane TOP 5
Nie widziałem nic lepszego od 18 lat oglądania Eurowizji. To jest na 100 proc. finał
Moje osobiste TOP 3 w tym roku!

Niektórzy co prawda obawiają się, co się stanie, jeśli wokalistka upuści przypadkiem mikrofon w czasie występu - tyczka, na której jest doczepiona, jest dość długa, ziemia daleko, występ krótki... Pozostaje nam liczyć na to, że ma mocny chwyt dłoni.

Eurowizja 2019. Australia w Konkursie Piosenki

Eurowizja już dawno przestała być wyłącznie europejskim konkursem piosenki. Udział Australii jest tego najlepszym dowodem. Kraj ten wielokrotnie pojawiał się jako uczestnik występów, choć bardziej na zasadzie egzotycznego przerywnika. W 2015 roku udział Australii miał być tylko uhonorowaniem 60. odsłony konkursu, jednak kraj ten zaprezentował swoją piosenkę i w kolejnym, jak również następnym roku. Teraz nikt już nawet nie udaje, że były to przypadkowe występy. Australia ma potwierdzony udział w Konkursie Piosenki Eurowizji aż do 2023 roku. Do tej pory zaledwie jeden występ zajął słabe miejsce poza najlepszą dziesiątką wykonawców. Kto wie, być może w tym lub w kolejnych latach "europejski" konkurs piosenki przeniesie się do Australii?

Eurowizja 2019. Co, gdzie, kiedy

Eurowizja 2019 zaczyna się już w przyszłym tygodniu - pierwsze występy obejrzymy we wtorek 14 maja. Tego dnia występuje również Tulia ze swoją piosenką "Pali się". Finał konkursu odbędzie się w sobotę 18 maja. Transmisje Eurowizji 2019 w Polsce prowadzi TVP. W tym roku występy odbywają się w Izraelu, w Tel Awiwie. Gościem specjalnym będzie Madonna, która potwierdziła swój występ.

Zobacz wideo