Oscary 2019. Queen zagra w czasie ceremonii. Na żywo

Amerykańska Akademia Filmowa robi wszystko, żeby uratować tegoroczne Oscary przed nudą. Ogłoszono, że jednym z zespołów, które wykonają piosenki nominowane do Oscara, będzie zespół Queen - w nowym, aktualnym składzie.

Oscary 2019 już w najbliższą niedzielę. Po dwóch tygodniach zamieszania, w czasie których Amerykańska Akademia Filmowa starała się zrobić wszystko, żeby podjąć jak najwięcej kontrowersyjnych decyzji, przyszedł czas na rehabilitację. Ogłoszono, że jednym z zespołów, który ma wystąpić na żywo w czasie 91. Ceremonii Wręczenia Oscarów, będzie zespół Queen.

Oscary 2019. Queen zaśpiewa "Bohemian Rhapsody"?

Naturalnie nie będzie to ten sam zespół Queen, który znają i kochają miliony ludzi na świecie. To reaktywowany zespół pod nową nazwą - Queen + Adam Lambert, w którym wokalistą jest rzeczony już Adam Lambert, gwiazda amerykańskiego "Idola". Ze "starego" składu Queen będzie jednak Brian May, gitarzysta, i Roger Taylor - perkusista.

Co zagra i zaśpiewa Queen w czasie Oscarów? Tego naturalnie jeszcze nie wiadomo, wykonywane przez zespół utwory zostaną najpewniej tajemnicą aż do wieczoru z ceremonią. Film "Bohemian Rhapsody" nie ma nominacji do Oscara za najlepszą piosenkę ani muzykę.

W zapowiedzi Akademii na Twitterze dołączono jednak króciutkie nagranie Queen + Adam Lambert z utworem "We Will Rock You". Być może oznacza to, że właśnie ta piosenka zostanie wykonana w czasie ceremonii:

 

Oscary 2019 - wszystkie piosenki nominowane do Oscara

W czasie 91. ceremonii wręczenia Oscarów usłyszymy wszystkie piosenki nominowane do tej statuetki. Swój występ potwierdzili już Lady Gaga i Bradley Cooper - "Shallow" ma największe szanse na Oscara w tym roku. Kendrick Lamar i SZA wciąż - jako jedyny artyści - nie potwierdzili swojego przybycia na ceremonię, choć ich piosenka "All the Stars" jest drugim najmocniejszym kandydatem do Oscara. Pozostałe piosenki - "When a Cowboy Trades his Spurs for Wings", "I'll Fight" i "The Place Where Lost Things Go" na pewno usłyszymy w czasie Oscarów 2019.

Zobacz wideo