Nie żyje Lee Radziwiłł, siostra Jackie Kennedy oraz żona polskiego księcia

W wieku 85 lat odeszła Lee Radziwill. Była młodszą siostrą Jackie Kennedy, a także byłą żoną polskiego księcia.

Jak donoszą zagraniczne media, nie żyje Lee Radziwiłł. Młodsza siostra Jackie Kennedy miała 85 lat. Zmarła w piątek w Nowym Jorku. Na tę chwilę nie są znane przyczyny jej śmierci. Lee była również żoną polskiego księcia, Stanisława Albrechta Radziwiłła, z którym doczekała się dwójki dzieci. Ich małżeństwo trwało 15 lat.

Nie żyje Lee Radziwiłł. Kim była? 

Urodziła się 3 marca 1933 roku. Karierę rozpoczęła jako aktorka, jednak jej role nigdy nie zyskały poparcia krytyków. Swoich sił próbowała także jako projektantka wnętrz. Ostatecznie jednak zawodowe spełnienie odnalazła, będąc ambasadorką marki i dyrektorką ds. public relations u Giorgio Armaniego.

Trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwsze małżeństwo trwało sześć lat. W 1959 roku poślubiła polskiego księcia Stanisława Albrechta Radziwiłła, który dla Lee rozstał się ze swoją poprzednią małżonką. Rozwód nastąpił w 1974 roku. Trzecim mężem Lee był Herbert Ross.

Przez wielu była uważana za ikonę mody. Przez lata nazywano ją muzą amerykańskiego "Vogue'a". Wszystko za sprawą zawsze eleganckich i wyrafinowanych stylizacji. 

DH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.