Rudi Schuberth zaskoczony swoją emeryturą. "Żenada". Na tle innych artystów i tak wypada nieźle

65-letni Rudi Schuberth dostał swoją pierwszą emeryturę. Kwota, jaką otrzymał, to 1200 złotych. "Żenada" - skomentował w rozmowie z "Faktem".

Rudiego Schubertha Polacy kojarzą np. z programu "Śpiewające fortepiany" oraz z przeboju o "Monice, dziewczynie ratownika". Muzyk jakiś czas temu postanowił jednak zwolnić tempo i spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli blisko obcować z naturą. Wobec tego Schubert wybudował cztery domy w samym sercu Parku Krajobrazowego Dolina Słupi na Kaszubach, gdzie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. W rozmowie z "Faktem" opowiedział o swojej działalności. Przy okazji wyznał, że niedawno po raz pierwszy otrzymał emeryturę, która jego zdaniem jest zatrważająco niska. 

Rudi Schubert o swojej emeryturze

Jak dowiedział się "Fakt", artysta otrzymuje 1200 złotych miesięcznie.

Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta moja kwota to jest żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur... – denerwował się Schuberth w rozmowie z "Faktem".

Mimo dochodu z argoturystyki Schuberth nie gardzi dodatkowym źródłem pieniędzy.

Mimo wszystko to jest na tyle dużo, żeby pójść do ZUS-u i wziąć tę emeryturę. Państwo wypłaca mi pieniądze za to, że jestem obywatelem – skwitował.

Nie tylko Rudi Schubert narzeka na emeryturę

Żale artystów na niską emeryturę nie są niczym nowym. Całkiem niedawno Krzysztof Cugowski wyznał, że może liczyć tylko na 570 złotych od ZUS-u

Pewne sprawy po mojej stronie zostały zaniedbane, ale wszystko zostało już wyjaśnione i mam to za sobą. Od następnego miesiąca będę już szczęśliwym emerytem. Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg - mówił w "Super Expressie". 

Ryszard Rynkowski zdradził natomiast, że w przelewie dostaje 1160 złotych. Nieco więcej otrzymuje ponoć Maryla Rodowicz, której konto zasilane jest kwotą 1600 złotych. W lipcu tego roku Alicja Majewska wyznała natomiast, że by się utrzymać, zmuszona jest sprzedać dom, ponieważ dostaje niewiele ponad 1000 złotych.

Zobacz wideo

MM

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>> 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.