Zuzanna Łapicka - dziennikarka i była żona Daniela Olbrychskiego - nie żyje. Informację tę potwierdziła Krystyna Demska-Olbrychska. Przyjaciele i gwiazdy dziennikarstwa i kina żegnają Zuzannę Łapicką, której odejście - jak napisał w pożegnaniu Andrzej Saramonowicz, "czyni wyrwę" w polskiej kulturze.
Zuzanna Łapicka miała bardzo wielu bliskich znajomych - większość ludzi kultury i sztuki w Polsce przynajmniej raz miała okazję z nią rozmawiać. Teraz przyjaciele żegnają ją w prywatnych wpisach w mediach społecznościowych. Andrzej Saramonowicz jako jeden z pierwszych podał informację o jej śmierci:
Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało. - napisał Andrzej Saramonowicz w bardzo osobistym wpisie na Facebooku.
Zuzannę Łapicką żegna również Agnieszka Woźniak-Starak:
Tak strasznie mi przykro.. Była jedną z najbardziej życzliwych, mądrych i cierpliwych osób jakie spotkałam na mojej drodze zawodowej i życiowej też. Wspaniały człowiek, wielka kultura i wielka klasa.
Również Karolina Korwin Piotrowska z ogromną sympatią żegna Zuzannę Łapicką:
To jest, Panie Boże, bardzo kiepski prezent na te święta.
Do pożegnań dołączył Cezary Żak:
Bardzo smutna wiadomość. Niezwykła, inteligentna, wrażliwa i mądra kobieta. Miałem szczęście ją znać od dawna. Wielki żal - napisał.
Również Justyna Kopińska pożegnała dziennikarkę:
Zuzanna Łapicka nie żyje. Nie da się opisać jak bardzo będzie Jej brakować.
Zuzanna Łapicka miała 64 lata. Dwa lata temu poinformowała, że zmaga się z chorobą nowotworową. Była dziennikarką i kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. Ci, którzy mieli szczęście z nią rozmawiać w czasie wywiadów podkreślają, że była człowiekiem o niesamowitej wiedzy i ogromnej wrażliwości. Prywatnie Zuzanna Łapicka była córką Andrzeja Łapickiego i byłą żoną Daniela Olbrychskiego. Ze związku z aktorem miała córkę Weronikę.
MAW
Polityczny apel Jeżowskiej na koncercie Polsatu. Uderzyła w Nawrockiego na wizji
Emocjonalna reakcja Weroniki w finale "Rolnik szuka żony". "Ciężko się to ogląda"
Racewicz olśniła, Brodzik z nieoczywistym dodatkiem. Tomaszewska postawiła na klasykę
Sidney Polak po 35 latach odchodzi z T.Love. Zespół wydał oświadczenie
Rzadko można ich spotkać. Tak Pawlicki i Więdłocha wyglądali po opuszczeniu studia TVN
Zborowska pokazała, jak udekorowała choinkę. Jeden szczegół chwyta za serce
Krystyna Janda mieszka w stuletnim dworku. Przepiękna willa skrywa mroczną historię
Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" przemówił po finale. Mocny wpis zniknął po kilku minutach
Pela przerwał milczenie po rozwodzie. Mówi wprost, jak wygląda jego nowe życie