Zuzanna Łapicka żegnana przez gwiazdy. Woźniak-Starak: "Była jedną z najbardziej życzliwych i mądrych osób"

Zuzanna Łapicka nie żyje. Dziennikarka od dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową. Zmarła w wieku 64 lat. Łapicką żegnają gwiazdy i przyjaciele, m.in. Justyna Kopińska, Andrzej Saramonowicz, Cezary Żak czy Agnieszka Woźniak-Starak.

Zuzanna Łapicka - dziennikarka i była żona Daniela Olbrychskiego - nie żyje. Informację tę potwierdziła Krystyna Demska-Olbrychska. Przyjaciele i gwiazdy dziennikarstwa i kina żegnają Zuzannę Łapicką, której odejście - jak napisał w pożegnaniu Andrzej Saramonowicz, "czyni wyrwę" w polskiej kulturze.

Zuzanna Łapicka nie żyje. Przyjaciele żegnają dziennikarkę

Zuzanna Łapicka miała bardzo wielu bliskich znajomych - większość ludzi kultury i sztuki w Polsce przynajmniej raz miała okazję z nią rozmawiać. Teraz przyjaciele żegnają ją w prywatnych wpisach w mediach społecznościowych. Andrzej Saramonowicz jako jeden z pierwszych podał informację o jej śmierci:

Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało. - napisał Andrzej Saramonowicz w bardzo osobistym wpisie na Facebooku.

Zuzannę Łapicką żegna również Agnieszka Woźniak-Starak:

Tak strasznie mi przykro.. Była jedną z najbardziej życzliwych, mądrych i cierpliwych osób jakie spotkałam na mojej drodze zawodowej i życiowej też. Wspaniały człowiek, wielka kultura i wielka klasa.
 

Również Karolina Korwin Piotrowska z ogromną sympatią żegna Zuzannę Łapicką:

To jest, Panie Boże, bardzo kiepski prezent na te święta.

Do pożegnań dołączył Cezary Żak:

Bardzo smutna wiadomość. Niezwykła, inteligentna, wrażliwa i mądra kobieta. Miałem szczęście ją znać od dawna. Wielki żal - napisał.

Również Justyna Kopińska pożegnała dziennikarkę:

Zuzanna Łapicka nie żyje. Nie da się opisać jak bardzo będzie Jej brakować.

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka miała 64 lata. Dwa lata temu poinformowała, że zmaga się z chorobą nowotworową. Była dziennikarką i kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. Ci, którzy mieli szczęście z nią rozmawiać w czasie wywiadów podkreślają, że była człowiekiem o niesamowitej wiedzy i ogromnej wrażliwości. Prywatnie Zuzanna Łapicka była córką Andrzeja Łapickiego i byłą żoną Daniela Olbrychskiego. Ze związku z aktorem miała córkę Weronikę.

MAW