Agata Młynarska przez leki na jelita zaczęła tracić wzrok. "To jest coś morderczego"

To nie koniec problemów zdrowotnych Agaty Młynarskiej. Oprócz choroby jelit, prezenterka zmaga się też ze skutkami leczenia sterydami.
Zobacz wideo

Pięć lat temu Agata Młynarska trafiła do szpitala z bólem brzucha. Lekarze zdiagnozowali wtedy u niej przewlekłe nieswoiste zapalenie jelit, nazywane też chorobą Leśniowskiego-Crohna. Od tamtej pory prezenterka jest na diecie oraz przyjmuje specjalne leki.

Niestety, leczenie nie przynosi efektów. Stan zdrowia prezenterki nie polepsza się. Latem znów trafiła do szpitala.

Agata Młynarska ma problemy ze wzrokiem

To właśnie przez chorobę Młynarska musiała przerwać swój ostatni wakacyjny wyjazd. Leki, które przepisała jej wówczas lekarka zawierają sterydy. Jak wiadomo, długie przyjmowanie ich może mieć zły wpływ na organizm. Przyznała, ze fatalnie oddziałują one na jej wzrok.

To jest coś morderczego. Reaguję na te sterydy okropnie. Niszczą naczynia krwionośne. Ja mam coraz mocniejsze szkła okularów. W tej chwili mam już denka od butelek... Okulary to mój ratunek – opowiedziała w programie "36,6".

Warto wspomnieć, że sama kuracja jest też bardzo kosztowna. Dziennikarka wydaje na leki ponad tysiąc złotych miesięcznie. 

Więcej o:
Komentarze (49)
Agata Młynarska przez leki na jelita zaczęła tracić wzrok. "To jest coś morderczego"
Zaloguj się
 • eryk2

  Oceniono 20 razy 12

  Taka historia: okulistka leczyła (niepotrzebnie zresztą, jak się okazało) rogówki sterydami, nie uprzedzając pacjenta o tragicznych konsekwencjach tej metody. Po trzech latach doprowadziła do wystąpienia zaćmy polekowej i konieczności amputacji soczewek oraz wstawienia plastikowych protez. Dziś 48-letni człowiek ma dzięki pani doktor wzrok 70-latka, a pani doktor będzie miała proces i odszkodowanie do zapłacenia.

 • Gość: Kris

  Oceniono 53 razy 11

  Czy Wy aby nie przesadzacie z tą troską o celebrytów?
  Setki tysięcy Polek i Polaków ma schorzenia jelit pod różna postacią i jakoś nad nimi się nie użalacie?
  Po prostu przeginacie.

 • pretorianin2010

  Oceniono 14 razy 8

  Pani Agato proszę iść do innego lekarza. Sterydy to cichy zabójca. Mojemu 12-letniemu synowi, który miał wzrok jak brzytwa po sześciodniowej kuracji poleciało o 2 d. !! W jego przypadku nie było wyjścia

 • tojamyszka

  Oceniono 6 razy 6

  Pani Agato serdecznie współczuję.

 • wilbik.a

  Oceniono 9 razy 5

  Oburzonym, którym się nie chciało wysłuchać, co (na filmiku powyżej) mówi sama Młynarska -
  podpowiadam, że choroba Leśniewskiego-Crohna jest groźna i wyniszczająca. I rzadka. Właśnie dlatego Młynarska nie ukrywa swojej choroby. Opowiada o tej chorobie, o jej objawach, ostrzega i dodaje otuchy. Robi to dlatego, że może w ten sposób pomóc innym chorym
  Ale niektórzy mają w głowie tylko swoje frustracje i zawiść, zawiść, zawiść.....

 • Gość: Monia

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze ,ze znani nagłaśniają jak straszne są autoimmunologiczne choroby. Świadomość spoleczenstwa zerowa,a choroba straszna, wyniszczająca i krepująca . W innych krajach bardziej szanuje się obywateli i przynajmniej refunduje leki ,a tu nie ma dostępu do leków biologicznych ,a jak są to na rok. Ludziom zostaje wycięcie jelita ,albo ziemia do wyboru.

 • marek.usc

  Oceniono 12 razy 2

  Ludzie na Boga zobaczcie co my jemy, to wszystko jest sztuczne!!! Problemy z jelitami zaczynają być powoli epidemią 21 wieku. Wszędzie jest chemia, wszystko jest przetworzone, w zwykłym sklepie nie znajdziemy czegoś co w jakimś stopniu nie jest przetworzone gdzie czego nie dodano!!!!!

 • betik1000

  Oceniono 20 razy 2

  Ciekawe. Biorę sterydy od 6 lat. Metypred 4 mg w refundacji kosztuje ok. 5 zł za opakowanie. Encorton nie jest droższy. Co za sterydy bieże ta pani?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX