"Pożar w Burdelu". Miało być wesoło i z dystansem, a wyszła żenada. "Zbiorowy gwałt na moim mózgu"

"Pożar w Burdelu". Miało być zabawnie i z dystansem, ale według widzów wyszło źle. Bardzo źle.

"Pożar w Burdelu" to polski kabaret polityczno-literacki reagujący na współczesne wydarzenia społeczne i polityczne. Działa w Warszawie od września 2012 roku. W poniedziałek wieczorem zadebiutował na małym ekranie, na antenie stacji TVN, ze swoim przedstawieniem "Fabryka Patriotów".

Na półtoragodzinne show składały się krótkie, dość chaotyczne sceny, które miały miejsce w tytułowej "Fabryce Patriotów", instytucji prowadzonej przez Burdeltatę. Jego matką okazała się niejaka Wanda, "przyjaciółka papieża", a ojcem Donald Trump (w tej roli Andrzej Seweryn). Wśród bohaterów pojawiła się m.in. minister seksu, Michalina Wisłocka (zagrana przez Katarzynę Kwiatkowską). Na scenie wystąpił również Maciej Stuhr. Nie zabrakło żartów z prawicy, "lewaków", feministek, obrońców konstytucji oraz aborcji.

Oglądacie porno, zamiast wyrwać coś na mieście. Ślubów kościelnych brać już nie chcecie, w mojej agencji jak kochać się dowiecie. Największy z Polaków mi się zwierza, jestem Wanda, przyjaciółka papieża - śpiewała Wanda.

Na scenie pojawiła się również kobieta ozdobiona w biało-czerwone flagi oraz koronę z flag, udająca Polskę.

Dzierżę koronę królów - powiedziała.

Show wyśmiewało również tzw. "dobrą zmianę".

Zatrudniłem premiera Morawieckiego dla burdelu i to jest dobra zmiana - powiedział Burdeltata.

"Pożar w Burdelu" nawiązywał także do obecnych relacji polsko-żydowskich.

Do katolickiej Lechii przybywają Żydzi - mówił narrator, po czym na scenie pojawili się aktorzy i zaczęli śpiewać piosenkę pt. "Antysemityzmu nie ma wcale".

Miało być zabawnie i z dystansem, ale według widzów wyszło bardzo słabo, a żarty osiągały poziom wręcz żenujący. Ludzie nie pozostawili na show suchej nitki. Media społecznościowe zalała fala negatywnych komentarzy tych, którzy mieli tę nieprzyjemność obejrzeć show.

A Wy oglądaliście? Jak wrażenia?

AG

Więcej o: