Shakira odwołuje trasę. Dramatyczny list do fanów: Ból uniemożliwia mi śpiew. Na najnowszych zdjęciach nie wygląda dobrze

Shakira odwołała swoją trasę koncernową po Europie. U piosenkarki lekarze wykryli chorobę strun głosowych, która wyklucza jakiekolwiek forsowanie głosu.

Shakira do trasy koncertowej po Europie przygotowywała się od kilku miesięcy. Pokazywała intensywne treningi z sali gimnastycznej i próby muzyczne. Jednak niestety fani na Starym Kontynencie będą musieli jeszcze długo poczekać na występy kolumbijskiej gwiazdy. Po pierwszym oświadczeniu, w którym odwołała koncert w Niemczech pojawiło się kolejne, jeszcze poważniejsze.

Shakira w dramatycznym liście do fanów poinformowała, że odwołuje El Dorado World Tour.

Od ponad pięciu miesięcy przygotowuję się do tej trasy, jednak to chwile tuż przed pierwszym koncertem okazały się być dla mnie najtrudniejsze w mojej karierze. (...) Ból jest zbyt duży, by móc śpiewać dla tych, którzy zdobyli się na niemożliwe, by kupić bilety na mój koncert, dla moich dzieci (...), dla mojej ekipy (...) i przede wszystkim dla moich wiernych, wspierających fanów - pisała Shakira.
 

Głos Shakiry był pod stałą kontrolą lekarzy. W lipcu specjaliści orzekli, że jest w idealnej kondycji, jednak kilka tygodni temu pojawiły się problemy.

Pod koniec październiku podczas domowej rozśpiewki poczułam dziwną chrypkę, która uniemożliwiała mi śpiewanie. Wówczas lekarze zalecili mi odpoczynek przed pierwszym koncertem w Kolonii. Niestety, krwawienie strun głosowych nie ustało, a mój koszmar trwał dalej - pisała Shakira.

Shakira, jak sama napisała "prowadzi teraz trudną walkę o powrót do zdrowia". Niestety,  z tego względu zmuszona jest odwołać swoje europejskie koncerty. Przynajmniej do 2018 roku, by "jej ciało mogło w pełni odpocząć".

Shakira, Gerard PiqueShakira, Gerard Pique Quimi / BACKGRID/Forum

List Shakiry jest utrzymany w bardzo przejmującym tonie, co jednak nie wydaje się być podyktowane jedynie zwyczajową uprzejmością względem fanów. Najnowsze zdjęcia piosenkarki z jej partnerem Gerardem Pique z listopada pokazują, że gwiazda nie jest w najlepszej kondycji. Wyglądała na zmartwioną i przybitą.

ZI