Gerard Pique

Gerard Pique

Gerard Pique to hiszpański piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy w klubie FC Barcelona, aż trzykrotnym zdobywcy pucharu Klubowych Mistrzostw Świata (FIFA World Cup). Prywatnie życiowy partner starszej od niego o 10 lat wokalistki Shakiry, z którą ma dwóch synów. Członek reprezentacji Hiszpanii. Uhonorowany hiszpańskim Krzyżem Wielkim Orderu Zasług Sportowych.

Data urodzenia: 2 lutego 1987 r.
Miejsce urodzenia: Barcelona (Hiszpania)
Pełne imię i nazwisko: Gerard Pique Bernabeu
Wzrost: 192 cm
Instagram: @3gerardpique
Facebook: Facebook.com/3GerardPique
Rodzina: partnerka Shakira, synowie Milan i Sasha

Gerard Pique: życiorys

Gerard Pique przyszedł na świat 2 lutego 1987 roku w Barcelonie jako syn prawnika Joana i dyrektorki szpitala Montserrat. Dorastała z rodzicami i młodszym bratem. Jego rodzina miała sportowe korzenie, bowiem dziadek Gerarda był wiceprezydentem klubu FC Barcelona.
Gerard od najmłodszych lat interesował się piłką nożną. Początkowo uczęszczał do grupy młodzików FC Barcelona, gdzie szkolił swoje umiejętności (1997-2004).

Gerard Pique: kariera

W 2004 roku Gerard Pique podpisał kontrakt z angielskim klubem Manchester United. Po raz pierwszy wystąpił w jego barwach pod koniec tego samego roku i od razu dał się poznać jako niezwykle utalentowany i pracowity zawodnik. Już dwa lata później wszedł do głównego składu zespołu, gdzie na swojej pozycji zastąpił Gary'ego Neville'a. Manchester United zaczął wypożyczać Pique do hiszpańskiego Realu Saragossa.
W 2008 roku piłkarz podpisał kontrakt z FC Barcelona opiewający na 5 milionów funtów. W styczniu 2009 roku po raz pierwszy zdobył bramkę dla nowego zespołu. W 2011 roku Barca wygrała z Manchesterem United. W maju 2014 roku FC Barcelona przedłużyła kontrakt z Pique na kolejne pięć lat.
Gerard Pique odznaczał się nowoczesnym stylem obrony, łączącym dużą siłę fizyczną, bardzo dobrą technikę, spryt i ofensywę. Dzięki wysokiemu wzrostowi bardzo dobrze radzi sobie w powietrzu.
Z FC Barceloną Gerard w 2010 roku Gerard Pique wywalczył Mistrzostwo Świata, mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. Rok później wygrał z zespołem Ligę Mistrzów.

Gerard Pique: życie prywatne

Od 2010 roku Gerard Pique jest w związku z kolumbijską wokalistką Shakirą. Para ma dwóch synów: Milana (ur. 2013 r.) i Sashę (ur. 2015 r.).

Zobacz także:

Shakira - Lionel Messi - Sergio Ramos

gerard pique

Więcej o:

gerard pique