Ramówka TVP ogłoszona. Co nowego? Mamy przemówienie Kurskiego. "Telewizja Polska jest absolutnie numerem jeden"

Telewizja Polska ogłosiła swoją ramówkę na jesień 2017. Po przerwie wakacyjnej widzowie ponownie zobaczą ulubione formaty, jednak znalazło się też miejsce na kilka nowości. Co na konferencji mówił prezes Kurski?

24 sierpnia Telewizja Polska ogłosiła jesienną ofertę programową. Podczas oficjalnej konferencji mogliśmy usłyszeć przemówienie prezesa Kurskiego.

Państwa obecność tutaj jest najlepszym dowodem na to, że Telewizja Polska jest absolutnie numerem jeden w Polsce i jestem przekonany, że tak pozostanie po tej ramówce. Ramówka jest wszechstronna, uniwersalna, dla różnych grup wiekowych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówił na początku.

Kurski podkreślił, że będzie stawiał na widowiska na żywo. 

Na żywo przyszłością telewizji będą newsy, sport i koncerty. Już widać, że jeśli mamy cokolwiek na żywo, to przyciąga uwagę widzów, jak chociażby ostatni koncert w Kielcach, który był fantastyczny. 

I choć koncert w Kielcach miał gorszą oglądalność niż emitowany w tym samym czasie na antenie TVN koncert w Sopocie, prezes jest przekonany, że Telewizja Polska miała większą widownię. 

Nielsen każe nam wierzyć, żeśmy rzekomo przegrali z zupełnie drewnianym koncertem na innej komercyjnej stacji. Wszyscy, którzy mogli obejrzeć dwa koncerty, doskonale wiedzą, że olbrzymia większość ludzi obejrzała Kielce - wyznał. 

Po raz pierwszy zdarzyło się, że dziennikarze nie mogli porozmawiać z prezesem sam na sam. Możliwe było tylko grupowe zadawanie pytań. Kurski otoczony był ochroną, która pilnowała, by pytania dotyczyły tylko i wyłącznie ramówki. 

Wróćmy jednak do formatów. Jesienią TVP wyemituje nowe odcinki popularnych programów i seriali, takich jak m.in. "Barwy szczęścia", "The Voice of Poland", "Rodzinka.pl", "M jak Miłość", "Ojciec Mateusz", "Klan", czy "Jaka to melodia?". 

Ale na widzów czeka kilka zmian i nowości. Od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 obejrzymy "Dzień Dobry Polsko". Program śniadaniowy poprowadzi nowa obsada. Z formatu zostali zwolnieni wszyscy prowadzący (oprócz Rafała Patyry). Pracę stracili m.in. Anna Popek i Maciej Kurzajewski. 

Co nowego w TVP? Między innymi serial kryminalny "Miasto Skarbów", "Korona Królów", czyli "pierwsza wielka produkcja Telewizji Polskiej od ponad 30 lat", "Koło fortuny", "Pod wspólnym niebem", teleturniej "Rodzina wie lepiej", "The Wall. Wygraj marzenia", powrót magazynu "997". 

Jacek Kurski podczas swojej przemowy odniósł się również do kwestii sportowych w TVP.

Śpieszcie się oglądać polską reprezentację piłkarską na innych kanałach, bo już niedługo się to skończy. Za półtora miesiąca będzie ostatni mecz polskiej kadry poza Telewizją Polską – mówił.

Przemówienie i rozmowę z dziennikarzami zobaczycie w powyższym wideo.

Będziecie oglądać TVP?

embed

JT

Więcej o:
Komentarze (9)
Ramówka TVP. Co zobaczymy? Nowości, zmiany. Mamy Przemówienie Jacka Kurskiego
Zaloguj się
 • vega.vincent

  Oceniono 3 razy 3

  TVP Szambo Numero Uno ?

 • Gość: Ben

  Oceniono 2 razy 2

  Telewizja moze nie do konca, ale ten debilny usmieszek jest z pewnoscia numerem jeden.....

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  > Telewizja Polska jest absolutnie numerem jeden

  W skali od 1 do 6 zgadzam się. Pała. Siadaj.

 • boshary

  Oceniono 1 raz 1

  kurski to kompletne zero w zarządzaniu.

 • biesczad1

  Oceniono 1 raz 1

  Obrzydliwie kur{ew}skie...

 • ziggybum

  Oceniono 1 raz 1

  Ech, za 5 lat będziemy śmiać się z tych PiSowskich mord i zastanawiać się - dlaczego znów byliśmy tak głupi, by dać im zrobić kolejną rozpierduchę. I będziemy sobie myśleć - jak w 2011 roku - nie, już więcej tym szujom na rządy nie pozwolimy. A potem znów gó...arzeria poniżej 25 lat na nich zagłosuje (bo nie pamiętają) i znów 50% wyborców oleje wybory (bo mój głos nic nie znaczy i nie będę głosował na mniejsze zło). I tak w kółko - cały czas stabilnie. Dwa poziomy poniżej zachodniej Europy.

 • egg69

  Oceniono 1 raz 1

  "Wszyscy, którzy mogli obejrzeć dwa koncerty, doskonale wiedzą, że olbrzymia większość ludzi obejrzała Kielce - wyznał"

  Wiara czyni cuda, ot.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 1 raz 1

  "Telewizja Polska jest absolutnie numerem jeden"

  Zgadza się, w kategorii Gadzinowa Propagandówa.

 • Gość: GOŚĆ

  0

  PRZYWRÓĆCIE SERIAL ZŁOTE SERCE!!!!!!!!!!!!! PLISSSSS, TO BĘDĘ WAS KOCHAĆ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX