Donald Trump z żoną w Arabii Saudyjskiej. Pierwsza dama nie uniknęła wpadki. Za to samo Trump krytykował Michelle Obamę 2 lata temu

Melania Trump nie dostosowała się do obyczajów panujących na Bliskim Wschodzie. Jeszcze dwa lata temu jej mąż podobne zachowanie u Michelle Obamy określał mianem "obrazy".

Donald Trump wybrał się w pierwszą oficjalną podróż zagraniczną. Za cel obrał Arabię Saudyjską, co odczytuje się jako próbę złagodzenia jego wizerunku po wielu miesiącach antymuzułmańskich komentarzy. Mimo to nie obyło się bez zgrzytów. Prezydentowi towarzyszyła jego żona Melania. Choć ubrana była skromnie, zrezygnowała z zakrywania włosów, które w tamtym rejonie jest od kobiet wymagane. Bez chusty na włosach wystąpiła też Ivanka Trump, która także towarzyszyła Trumpowi w podróży.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>>

Celowe lekceważenie tego prawa jest gestem często stosowanym przez wysoko postawione kobiety z zagranicy, jednak ten w wykonaniu pierwszej damy i córki prezydenta został odebrany wyjątkowo krytycznie. Wszystko przez to, że przed dwoma laty Trump głośno krytykował podobną manifestację w wykonaniu Michelle Obamy, mówiąc, że nie zakrywając włosów była pierwsza dama obraziła Saudyjczyków.

Donald Trump obraża Heidi Klum. "Nie jest już dziesiątką". Odpowiedź modelki MISTRZOWSKA

MK