Stachursky o swojej wierze: Byt energetyczny kreuje rzeczywistość ziemską i kosmiczną. Reakcje Rusin i Kraśki? To TRZEBA zobaczyć

Stachursky zaskoczył Kingę Rusin i Piotra Kraśkę nietypowym wyznaniem na temat swojej wiary. Trudno powiedzieć, co miał na myśli

Stachursky w 2008 roku zaskoczył wszystkich, wyznając w programie "Dzień Dobry TVN", że jego dieta składa się wyłącznie z przyjmowania energii słonecznej. Niemal dziesięć lat po tej odważnej deklaracji znów zjawił się w studio śniadaniówki. Tym razem opowiedział o tym, jak podchodzi do wiary. Jeśli myśleliście, że przez blisko dekadę jego nastawienie do kwestii metafizycznych uległo zmianie, możecie się zdziwić.

Śpiewając piosenkę "Boski plan" ujawniłem swój stosunek do tego, co można określać wiarą. Ja mam troszeczkę inne podejście do tego... - zaczął.

Wtedy właśnie przerwała mu Kinga Rusin.

Oj, nie mów, że będziesz mówił o energii słonecznej - zaśmiała się.

Stachurski odpowiedział jednak całkiem poważnie, choć, mówiąc szczerze, trudno było wyłapać sens jego wypowiedzi.

Po tym, jak rozmawialiśmy, ludzie podzielili się na tych, którzy nie wierzą, wierzą, mają świadomość, że coś takiego istnieje i tych, którzy wiedzą. Dokładnie to samo jest w moim życiu, jeżeli chodzi o kwestię stwórcy, Boga, tej istoty, bytu energetycznego, który funkcjonuje i kreuje naszą rzeczywistość ziemską i kosmiczną.

Do rozmowy wtrącił się Piotr Kraśko, który domagał się bardziej bezpośredniego wytłumaczenia sensu słów Stachurskiego.

Nie złapałem do końca, mówię szczerze. Co ty masz na myśli? - zaczął Kraśko, po czym próbował dowiedzieć się, czy Stachursky mówi ogólnie czy o konkretnym wyznaniu.
Myślę, że źródło tego wszystkiego jest jedno - uciął mało konkretnie piosenkarz.

Może nieco więcej zrozumiecie po przesłuchaniu piosenki, o której Stachursky mówił na wizji. Niczego jednak nie gwarantujemy.

 

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.