Gwiazdor disco polo chory na raka. "Czuję się masakrycznie, koszmar życia"

Krzysztof Rutkowski z zespołu Tarzan Boy jest chory na raka. Niedługo będzie przechodził drugą chemioterapię.

 Krzysztof Rutkowski, lider zespołu disco polo Tarzan Boy, choruje na raka zwanego śluzakiem otrzewnej. Walka z nowotworem jest kosztowna - Rutkowski potrzebuje 50 tysięcy, których nie ma.

"Fakt" porozmawiał z muzykiem, który przyznał, że nie czuje się dobrze.

Po pierwszej chemii masakrycznie się czuję. Rozlatuje się, nie jem, nie piję. Koszmar życia - powiedział.

Jak napisał w oświadczeniu, początkowo skarżył się na bóle brzucha, które brał za pozostałość po operacji wyrostka. Gdy jednak ból okazał się nieznośny, muzyk przebadał się i okazało się, że jest poważnie chory.

Muzyk regularnie przyjeżdża z Łodzi do Warszawy na leczenie. Niestety, powrót do zdrowia jest kosztowny, dlatego zwrócił się do wszystkich z prośbą o wsparcie.

Po konsultacji z lekarzem okazało się że jest dla mnie szansa jednak warunkiem przeprowadzenia operacji jest przyjęcie chemioterapii ale ze względu na to, że operacja jest kosztowna (koszt takiej operacji wraz z leczeniem to około 50 000 zł) chciałbym rozpocząć leczenie jednak nie mogę gdyż, niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów operacji i zwracam się z prośbą o wsparcie. Każda kwota jest dla mnie częścią nadziei, której ze względu na uciekający czas mam coraz mniej - czytamy w oświadczeniu.

Środowisko muzyczne zmobilizowało się i 27 stycznia odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Krzysztofa Rutkowskiego. Wystąpią m. in. Pudzian Band, Bartek Wrona, Gesek i członkowie zespołu Tarzan Boy. Nie wiadomo jednak, czy na scenie pojawi się sam Rutkowski, ponieważ tego dnia ma przewidzianą kolejną dawkę chemii.

JZ

Więcej o:
Komentarze (15)
Gwiazdor disco polo chory na raka. "Czuję się masakrycznie, koszmar życia"
Zaloguj się
 • Gość: Romi

  Oceniono 12 razy 12

  Tyle kolegów z branży i zaden nie pomoże? On twierdzi że nie ma kasy, a co ma powiedzieć zwykły jak to mówią Kowalski?

 • Gość: Miki

  Oceniono 8 razy 8

  Nie ogarniam tego. Moja mama też miała raka, przeszła radioterapie, operacje, chemię i wszystko było za darmo, więc dlaczego on musi płacić?

 • Gość: Zniesmaczona

  Oceniono 7 razy 7

  Masakra, nie on pierwszy i nie ostatni.
  Ja też przeszłam chemioterapii i operacje i nie wiele mnie to kosztowało. Czemu tylko tzw gwiazdy maja problem z leczeniem? Najpierw Kora a teraz on?

 • Gość: Asa

  Oceniono 6 razy 6

  Tyle koncertów ... jeden po 20 tys - jeden a tu nie ma na leczenie? No proszę

 • Gość: Daria

  Oceniono 4 razy 4

  Serce peka jak się to czyta. I nie tylko chodzi tu o tę historie tylko wasze komentarze. Chcecie człowiekowi odebrać szanse na życie bo lata temu miał swoje tzw "5 minut" przez chwile był lepszy od Was i to ma być jakaś kara? Teraz wszyscy o nim zapomnieli i jest takim wlasnie biednym Kowalskim ktory jest smiertelnie chory i zbiera na leczenie a nie na fure za 50 tys.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce mamy darmową służbę zdrowia - pierwsze słyszę, żeby za operację trzeba było coś płacić...

  No chyba, że ktoś bardziej od zdrowia ceni luksus - wtedy trzeba płacić.

 • Gość: money

  0

  To bardzo smutne,poniewaz w przypadku tego nowotworu szanse sa bardzo nikle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX