"Fort Boyard" wraca do telewizji po 12 latach przerwy. O co chodzi w reality show? Kto wystąpi? Znamy część uczestników

Kolejny kultowy program wraca po długiej przerwie. Widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie "Fort Boyard", który ponad dekadę temu emitowała Telewizja Polska. Znamy nazwiska niektórych gwiazd, które wystąpią w popularnym show.

"Fort Boyard" to polska wersja francuskiego reality show o tej samej nazwie. Pierwsze odcinki w Polsce pojawiły się na antenie w 2008 roku, a TVP wyprodukowała wówczas dwa sezonu programu. Emisja ostatecznie zakończyła się po 26 odcinkach w maju 2009 roku. Mimo że "Fort Boyard" nie był w ramówce telewizyjnej długo, to o programie było niezwykle głośno i swego czasu cieszył się on dużą popularnością. 

Zobacz wideo Dlaczego Tamara Gonzalez Perea odeszła z TVP?

"Fort Boyard" powraca. O co chodzi w programie?

Tytułowy fort to twierdza znajdująca się pomiędzy dwiema wyspami Oceanu Atlantyckiego na zachodnim wybrzeżu Francji. Zadaniem podzielonych na drużyny uczestników programu jest wykonywanie rozmieszczonych w forcie zadań i zbieranie kluczy, które pozwolą dostać się do skarbca z nagrodami. Większość konkurencji opierała się na sprawności fizycznej, jednak nie brakowało także łamigłówek czy zagadek logicznych.

 

"Fort Boyard". Uczestnicy i prowadzący. Kogo zobaczymy na ekranie?

W poprzednich latach przez "Fort Boyard" przewinęła się cała lista osób z pierwszych stron gazet. W programie gościli między innymi Katarzyna Cichopek, Justyna Steczkowska, Przemysław Saleta, Andrzej Grabowski czy Mandaryna.

Z oficjalnych doniesień wiadomo, że gwiazd będzie w sumie 48. Potwierdzona lista gwiazd nowe edycji reality show nie została jeszcze ujawniona, jednak już wiadomo, że w "Forcie Boyard" mamy zobaczyć Adama Zdrójkowskiego, Pawła "Trybsona" Trybałę, Elizę Trybałę, Osi Ugonoh, Rafała Maślaka, Radka Pestkę czy Karolinę Brzuszczyńską. Program poprowadzą Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga oraz drag queen Papina McQueen. W rolę zadającej łamigłówki mędrczyni wcieli się Tamara Gonzalez Perea.

 

"Fort Boyard". Gdzie i kiedy oglądać?

Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że "Fort Boyard" nie wraca nie tylko do TVP, ale do telewizji w ogóle. Program emitowany będzie na nowej platformie VOD Viaplay, która w Polsce dostępna jest od 3 sierpnia. Premiera "Fortu Boyard" została zaplanowana na 12 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.