2 marca media obiegła smutna informacja o śmierci uczestniczki pierwszej edycji programu "MasterChef Nastolatki". Aleksandra z Olsztynka była poszukiwana od 28 lutego. Wyszła wówczas z domu w godzinach porannych i nie kontaktowała się z rodzicami. Jak ustalił "Fakt", ciało Aleksandry znaleziono na terenie posesji, którą zamieszkiwała. Teraz produkcja "MasterChef Nastolatki" pożegnała ją w mediach społecznościowych.
Na instagramowym profilu produkcji "MasterChef Nastolatki" pojawił się post ze zdjęciem zmarłej Aleksandry. Pożegnano ją w poruszających słowach. "Istnieją różne rodzaje bólu, większe i mniejsze, a każdy zostawia blizny. Czasami zupełnie niewidoczne, ale odczuwalne gdzieś głęboko pod warstwami skóry, krwi i kości – w duszy. Odejście Oli zostawia tam otwartą płonącą ranę, która nigdy się nie zagoi, szczególnie u tych, którzy ją kochali. Tej śmierci nie da się wytłumaczyć, oswoić, zracjonalizować" - czytamy. Wspomniano także o bliskich nastolatki. "Jedyne, co możemy zrobić, to połączyć się w bólu z tymi, którzy cierpią najbardziej – z jej rodziną i przyjaciółmi. Nie znamy słów, którymi moglibyśmy wyrazić żal i współczucie. Cokolwiek byśmy napisali lub powiedzieli, nie będzie to adekwatne do oceanu smutku, który pochłonął wszystkich, którzy znali Olę. Jesteśmy z wami. Ekipa 'MasterChefa" - napisano.
Dziennikarze "Faktu" rozmawiali z rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Daniel Brodowski wspomniał o sekcji zwłok. - Ciało zabezpieczono. Przeprowadzono oględziny. Dzisiaj będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Wstępnie wykonane czynności nie wskazują na udział w zdarzeniu osób trzecich. (...) Ale szczegółów zdarzenia, z uwagi na jego charakter, na razie przekazywać nie będziemy - zaznaczył.
Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.
Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.