Zofia Merle przez lata była związana z "Klanem". Pamiętacie panią Stenię? [WIDEO]

Zofia Merle dała się poznać między innymi w serialu "Klan". Wcielała się w postać pani Steni, która na co dzień sprzątała w domu Lubiczów. W mediach społecznościowych pojawiła się jedna ze scen, w której grała. Pamiętacie?

Zofia Merle zasłynęła w wielu znanych produkcjach. Aktorka zyskała sympatię widzów dzięki roli sympatycznej pani Steni, która sprzątała dom Lubiczów w serialu "Klan". Jej charakterystycznym tekstem w formacie było wspominanie swojego męża nieboszczyka. Ponadto, Merle wystąpiła również jako aktorka w komediach Stanisława Barei: "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", "Miś", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy". Kobieta  odeszła 13 grudnia 2023 roku i spoczęła na Powązkach. Choć nie ma jej już z nami, pamięć o niej i jej dorobku artystycznym wciąż pozostaje. Pamiętacie ją w jednym z najsłynniejszych polskich seriali?

Zobacz wideo Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina "Klan". W pewnym momencie się zawstydziła...

"Klan". Pamiętacie panią Stenię? W kultową rolę wcielała się Zofia Merle

Zofia Merle rozkochała w sobie widzów jako kultowa pani Stenia. Kobieta była gospodynią w domu Lubiczów i aktywnie uczestniczyła w ich życiu. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się wątek, który jej dotyczył. Fanpage Kai Paschalskiej, która dała się poznać jako Ola Lubicz, udostępnił nagranie, na którym widzimy sytuację z panią Stenią. Serialowa studentka zdecydowała się zażyć narkotyki, aby mieć energię na naukę do egzaminu. Niebezpieczna sytuacja bardzo przeraziła panią Stenię. Załamana kobieta była przekonana, że to wszystko przez nią. - Po co jej dawałam te kanapki - płakała Zofia Merle w serialu. Na szczęście, wszystko dobrze się kończy. Lubiliście jej postać? Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii na górze strony.

Zofia Merle z "Klanu" spoczęła na Powązkach. Tak wspominali ją inni aktorzy serialu

Zofia Merle nie miała łatwego życia. Kobieta w 2013 roku straciła syna, który chorował na raka trzustki. Tragiczna sytuacja zmusiła ją do przerwania kariery aktorskiej. Merle spoczęła na Powązkach obok męża i dziecka. Po śmierci wspominali ją inni aktorzy z "Klanu". Wzruszające słowa przytoczył między innymi Tomasz Stockinger. - W przypadku takiej cudownej osoby tym większa strata, że jej z nami nie ma. Jej wiek nie wytłumaczy tego, że niby słuszny. Wiem, że chorowała i od dawna jej w "Klanie" nie było. Jej śmierć zdarzyła się w niefortunnym czasie. Lada moment mamy święta. (...) Bardzo mi przykro, że Zosia ich już nie dożyła - przekazał Tomasz Stockinger dla Plotka. Szczegóły wypowiedzi na temat Zofii Merle znajdziecie TUTAJZOBACZ TEŻ: Zofia Merle spoczęła na Powązkach. Poruszająca przemowa księdza. "Słyszymy o niej różne słowa"

Zofia Merle w 'Klanie'Zofia Merle w 'Klanie' fot. https://www.facebook.com/kajapaschalskafc/screen

Oglądaliście "Klan"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.