"Milionerzy". Padło pytanie za pół miliona. Dotyczyło... komunikacji kolejowej

Za nami kolejny odcinek "Milionerów". Pan Mateusz z Warszawy na tyle dobrze sobie radził, że dotarł do pytania za pół miliona złotych. Czy udało mu się poprawnie odpowiedzieć?

"Milionerzy" to kultowy format uwielbiany w wielu zakątkach świata. Widzowie TVN-u po raz kolejny mogą cieszyć się nowymi odcinkami. Hubert Urbański znowu gości nowych bohaterów, którzy dzięki swojej wiedzy pragną zgarnąć aż milion złotych. W jednym z ostatnich odcinków na słynnym fotelu usiadł pan Mateusz z Warszawy. Prowadzący przedstawił go jako literata i fotografa. Czy uzdolniony artystycznie mężczyzna poradził sobie z pytaniem za 500 tysięcy złotych?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Padło pytanie na pół miliona. Dotyczyło... komunikacji kolejowej

Rozgrywka pana Mateusza przebiegała brawurowo. Uczestnik mógł pochwalić się wszechstronną wiedzą z wielu dziedzin, która pozwoliła mu dotrzeć do pytania za 500 tys. złotych. Dotyczyło ono... komunikacji kolejowej. Prowadzący Hubert Urbański odczytał zagadnienie, które brzmiało: "W którym państwie pasażerska komunikacja kolejowa jest najsłabiej rozwinięta?", a następnie możliwe odpowiedzi. Uczestnik miał do wyboru cztery opcje:  

A: w Chinach

B: w Kolumbii

C: na Węgrzech

D: w Indiach

Choć pan Mateusz miał do dyspozycji jeszcze dwa koła ratunkowe, wolał zachować je na później i po chwili zastanowienia stanowczo zaznaczył odpowiedź B: w Kolumbii. Odpowiedź okazała się prawidłowa, co oznacza, że w kolejnym odcinku uczestnik usłyszy pytanie za milion złotych. 

"Milionerzy". Teleturniej cały czas zaskakuje. Wiedza niemal z każdej dziedziny okazuje się przydatna

Choć teleturniej "Milionerzy" jest emitowany od lat, zadane w nim pytania cały czas zaskakują. Przydaje się wiedza z wielu dziedzin, o czym przekonał się pan Jarosław w 705. odcinku. Uczestnik nieźle się nagłówkował przy zagadnieniu o przyjaźni słynnych kompozytorów. Innym razem pytanie o pewną porę dnia zaskoczyło panią Joannę. Niedawno z kolei pan Daniel musiał zmierzyć się z pytaniem o lampę elektronową, które całkowicie zbiło go z tropu. Najnowsze odcinki polskich "Milionerów" można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55 zarówno na antenie TVN-u, jak i w serwisie Player. We wtorek 11 marca szczególnie warto włączyć odcinek, bowiem padnie pytanie za milion. Czy pan Mateusz dołączy do grona milionerów?

'Milionerzy'. Padło pytanie na pół miliona. Dotyczyło... komunikacji kolejowej'Milionerzy'. Padło pytanie na pół miliona. Dotyczyło... komunikacji kolejowej 'Milionerzy'. Padło pytanie na pół miliona. Dotyczyło... komunikacji kolejowej, fot. Player

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.