Minister kultury postawił w stan likwidacji TVP. Stacja promuje "Sylwestra Marzeń" w najlepsze. "Co to jest?"

Media publiczne są w stanie likwidacji. Co zatem z "Sylwestrem Marzeń"? To pytanie zadają zdezorientowani widzowie w mediach społecznościowych TVP.

Jak dowiedzieliśmy się 27 grudnia, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję postawienia w stan likwidacji spółek Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Jest to odpowiedź na decyzję prezydenta RP Andrzeja Dudy odnośnie wstrzymania finansowania mediów publicznych. Co w takim razie z "Sylwestrem Marzeń"? Hucznie zapowiada impreza miałaby się odbyć 31 grudnia w Zakopanem. 

Zobacz wideo Monika Miller nową twarzą TVP?

Minister kultury postawił w stan likwidacji TVP. Stacja zapowiada... "Sylwestra Marzeń". "Co to jest?"

Mimo decyzji o postawieniu w stan likwidacji spółek mediów publicznych, Instagram "Sylwestra Marzeń" promuje imprezę w najlepsze. Niemalże równocześnie z komunikatem Sienkiewicza, na profilu ogłoszono, że kolejną gwiazdą na sylwestrowej scenie będzie zespół Lisha & The Men. "Jak zrobicie sylwestra, skoro likwidują TVP?", "Co to jest?", "Przecież TVP jest już w stanie likwidacji" - czytamy komentarze zdezorientowanych widzów. Wedle dostępnych informacji "Sylwester Marzeń" ma odbyć się zgodnie z planem. Nic dziwnego, że tak jest, ponieważ postawienie TVP w stanie likwidacji nie oznacza przerwy w nadawaniu programów stacji. Warto zaznaczyć, że publiczny nadawca jest spółką akcyjną, która podlega Skarbowi Państwa. Formalna likwidacja stacji byłaby możliwa, jeśli zostałaby podjęta uchwała o jej rozwiązaniu. 

Sylwester Marzeń TVP - konferencjaSylwester Marzeń TVP - konferencja Sylwester Marzeń TVP - konferencja, fot. KAPiF.pl

TVP, Polskie Radio i PAP w stanie likwidacji. Jest decyzja ministra kultury

Oświadczenie ministra kultury Sienkiewicza jasno wskazuje na powody decyzji o ogłoszeniu stanu likwidacji spółek. "W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania" - czytamy w komunikacie. Sienkiewicz w swoim komunikacie dodał również, że "stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela". Ruch ministra kultury jest następstwem decyzji Andrzeja Dudy w sprawie finansowania mediów publicznych. Przypominamy, że prezydent zawetował uchwaloną ustawę okołobudżetową na rok 2024, w której znalazły trzy mld zł na media publiczne. Argumentował to bezprawnym - w jego ocenie - przejęciem mediów publicznych przez nowy rząd. 

Sylwester Marzeń TVP - konferencjaSylwester Marzeń TVP - konferencja Sylwester Marzeń TVP - konferencja, fot. KAPiF.pl

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.