Kolejne transfery do TVP. Poznaliśmy nazwiska nowych dziennikarzy

W związku z rewolucją w telewizji publicznej wielu dziennikarzy decyduje się na transfer do TVP z obecnego miejsca pracy. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, na taki krok zdecydowało się trzech pracowników Radia Eska.

Po tym, jak został zaprzysiężony nowy rząd, zmiany w Telewizji Polskiej rozpoczęły się błyskawicznie. Początkowo nadawanie zakończyła TVP Info. "Wiadomości" zastąpiono nowym serwisem informacyjnym "19.30". Jego szefem został Paweł Płuska, a pierwsze wydanie poprowadził Marek Czyż. W roli prowadzącej zadebiutowała także Joanna Dunikowska-Paź. Niebawem na antenę TVP2 ma powrócić "Panorama", której szefem został Jarosław Kulczycki oraz "Teleexpress" na TVP1 - po latach znów poprowadzi go Maciej Orłoś. Niebawem ekipę Telewizji Polskiej mają zasilić także trzej dziennikarze, którzy pracowali w Radiu Eska.

Zobacz wideo Warnke komentuje zmiany w TVP. Mówi o Sylwestrze Marzeń

Z Radia Eska do TVP. Kolejne transfery

Serwis Wirtualnemedia.pl podał, że niebawem pracę w Radiu Eska zakończą Piotr Bukowski, Damian Wilczyński i Daniel Chaliński, a z nieoficjalnych doniesień portalu dowiadujemy się, że wkrótce zadebiutują w TVP

Mogę potwierdzić, że złożyłem wypowiedzenie w Esce. Ale na razie nie chciałbym się wypowiadać na temat dalszych planów, bo ciałem i duchem jestem ciągle w Esce i na tym skupiam całą swoją uwagę - powiedział portalowi dziennikarz Piotr Bukowski.

Wcześniej zdobywał on doświadczenie w Akademickim Radiu Luz we Wrocławiu. Damian Wilczyński natomiast był reporterem Eski, wcześniej prezenterem Eska TV. Daniel Chaliński zaczynał w Nowej TV, związany był także z TVN24, a obecnie pracuje jako reporter Radia Eska, a także zajmuje się nagrywaniem materiałów wideo z Sejmu dla programu "Express Biedrzyckiej". W TVP ma zostać reporterem politycznym "Panoramy". Nowi dziennikarze mają zadebiutować w stacji w ciągu kilku tygodni.

Wielkie powroty do TVP

Materiały do nowego programu informacyjnego "19.30" przygotowują także dziennikarze, którzy już wcześniej byli związani z TVP. Mowa m.in. o korespondentce Urszuli Rzepczak. Sporo emocji wzbudza także powrót Macieja Orłosia do "Teleexpressu", który zapowiedział na swoim kanale na YouTubie: "Tak, to prawda: wracam do 'Teleexpressu' i tam też niebawem się zobaczymy!". Do programu wraca również Danuta Dobrzyńska-Schimmer, która odeszła ze stacji w 2017 roku po 20 latach. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ma zająć się reaktywacją "Teleexpressu" i będzie przełożoną Orłosia.

Maciej OrłośMaciej Orłoś Agencja Gazeta

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.