"Szkło kontaktowe". Suski był pewien sukcesu Morawieckiego. Naraził się na kpiny

Marek Suski tuż przed poniedziałkowym głosowaniem wyznał, że liczy na duże poparcie rządu Mateusza Morawieckiego. Mocno się przeliczył. Matematykom się to nie śniło.

O kuriozalnych i zabawnych wypowiedziach posła Marka Suskiego można by pisać książki. Tuż przed upadkiem rządu Mateusza Morawieckiego, polityk Prawa i Sprawiedliwości znów się "popisał". W rozmowie z dziennikarzem TVN24 przewidywał, że rząd premiera Morawieckiego uzyska 150 proc. poparcia w głosowaniu nad wotum zaufania. Teraz śmieje się z niego "Szkło kontaktowe". 

Zobacz wideo Hołownia skrytykował zachowanie Kaczyńskiego. "Zachowanie dziecka..."

Suski dawał Morawieckiego 150 proc. szans. Przeliczył się 

Za dalszymi rządami Zjednoczonej Prawicy opowiedziało się w poniedziałek zaledwie 187 posłów PiS i trzech posłów Kukiz'15. Ostatecznie nowym premierem RP został Donald Tusk, który cieszył się poparciem czterech partii dawnej opozycji: Koalicji Obywatelskiej, PSL-u, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Tego chyba nie przewidział Marek Suski, który wcześniej w wywiadzie wróżył sukces rządu Morawieckiego. "Ile pan daje procent szans premierowi Morawieckiemu?" - dopytywał Suskiego dziennikarz TVN24. "Bardzo dużo" - odpowiedział pewnie poseł. "A bardzo dużo, to ile"? - zagajał niestrudzenie redaktor. "150 proc."- odpowiedział bez kozery Marek Suski. 

W "Szkle kontaktowym" drwiny z posła. "I jak tu wierzyć Markowi Suskiemu?"

Prowadzący "Szkło kontaktowe" postanowili wrócić do mało fortunnej wypowiedzi Marka Suskiego. Odnieśli się do tego z dużą dozą ironii. "I to by było na tyle. A miało być 150 proc. szans na wotum zaufania. I jak tu wierzyć Markowi Suskiemu?". Widzowie stacji też nie zostawili tego bez komentarza. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów, głównie z wyrazami radości z powodu obrotu spraw. "Być może Marek Suski układał strategię poparcia dla rządu z Jackiem Sasinem, stąd taki "oszałamiający sukces"", "Po raz pierwszy widzę taką radość po zmianie rządu, a mam 73 lata", "Osiem lat czekałem na ten moment" - pisali widzowie programu. 

We wtorek po godzinie 10:00 nowo wybrany premier wygłosił swoje exposé i przedstawił skład rządu. Później odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla premiera i Rady Ministrów. Zaprzysiężenie u prezydenta jest zaplanowane na środę, 13 grudnia. 

Marek Suski pomylił się w kwestii poparcia rządu MorawieckiegoMarek Suski pomylił się w kwestii poparcia rządu Morawieckiego Marek Suski pomylił się w kwestii poparcia rządu Morawieckiego. Fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.