"M jak miłość". Serialowa Aneta wkręciła męża do serialu. Paweł Janyst zagrał... księdza

W 1696. odcinku serialu "M jak miłość" Aneta wystąpiła u boku prawdziwego męża. W rolę duchownego, który pojawił się w klinice i udzielił ślubu Kasi oraz Jakubowi, wcielił się Paweł Janyst.

"M jak miłość" to uwielbiany przez widzów serial. Przez ponad 20 lat emisji, doczekał się wielu wątków. Aneta (Ilona Janyst)  jest szczęśliwą żoną Olka Chodakowskiego (Maurycy Popiel), brata Marcina (Mikołaj Roznerski) i świeżo upieczoną mamą małego Borysa. Widzowie wprost ubóstwiają kolejne małżeńskie perypetie spokojnego i opanowanego Olka z wybuchową i nieprzewidywalną Anetą. Jak się okazało, w 1696. odcinku serialu aktorka miała okazję zagrać u boku "prawdziwego" męża. Paweł Janyst wcielił się w rolę duchownego, który niespodziewanie pojawił się w klinice i okazał się bardzo pomocny.

Zobacz wideo "M jak miłość". Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu. Zobacz zwiastun na jesień 2022

"M jak miłość". Ilona Janyst wystąpiła w serialu u boku męża 

W 1696. odcinku "M jak miłość" Aneta przypadkowo poznała w klinice księdza jeszcze przed święceniami. Duchowny przyszedł poprosić o poradę lekarską, cierpiał na silny ból barku. By dolegliwości przeszły, bark został specjalnie nastawiony. Aneta z ciekawością przyglądała się pacjentowi i nie mogła się oprzeć. Zapytała wprost, dlaczego wybrał ścieżkę duchowną. 

Proszę mi wybaczyć, ale taki młody, przystojny chłopak i seminarium? A co, jak się pan kiedyś zakocha? - zapytała Chodakowska.
Na miłość przecież nie ma rady - odpowiedział duchowny.

Młody ksiądz nie zdecydował się na wejście w dyskusję z Anetą, za to chwilę później był bardzo przydatny. W tym samym odcinku Aneta poznała niezbyt dobrze rokujące wyniki Jakuba, który mierzy się z białaczką. By ratować sytuację, musiała sięgnąć po niekonwencjonalny sposób i zaproponowała Karskiemu i Kasi szybki ślub. Do skromnej ceremonii był potrzebny ksiądz. Z powodu braku innych znajomości Chodakowska zdecydowała się zaangażować młodego duchownego, poznanego w trakcie wizyty lekarskiej. Bez wahania ubłagała go, by ten odprawił ceremonię ślubną. Wszystko po to, by Karski dostał dawkę motywacji do dalszej walki z postępującą chorobą.

 

To właśnie w tej wzruszającej scenie Ilona Janyst wystąpiła u boku prawdziwego męża Pawła Janysta, który wcielił się w epizodyczną rolą księdza. Prywatnie aktorka chętnie dzieli się wspólnymi chwilami z mężem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

W serialu miał on okazję zagościć raczej epizodycznie. 1696. odcinek "M jak miłość" został wyemitowany 2 stycznia 2023 roku. Oglądaliście?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.