"Milionerzy". Co się stało z literką "i" w wierszu Juliana Tuwima? Uczestniczka zapytała publiczność

W 574. odcinku "Milionerów" w fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła pani Anita. Uczestniczka zdecydowała się na wykorzystanie koła ratunkowego już przy trzecim pytaniu. Sprawdźcie, jak jej poszło.

Od września 2022 roku na antenie TVN emitowana jest kolejna, 12. już edycja uwielbianego przez widzów teleturnieju "Milionerzy". 4 października mieliśmy okazję oglądać 574. epizod programu. O milion walczyła pani Anita, socjoekonomistka z Poznania. Problemy pojawiły się przy okazji zagadnienia z zakresu literatury.

"Milionerzy". Co się stało z literką "i" w wierszu Juliana Tuwima "Abecadło"?

  • A. "zgubiło kropeczkę"
  • B. "złamało kosteczkę"
  • C. "ziewnęło troszeczkę"
  • D. "golnęło ćwiarteczkę"

Uczestniczka już na wstępie odrzuciła ostatni wariant, który mocno rozbawił obecne w studiu osoby. Niestety, nie była do końca pewna prawidłowej odpowiedzi, dlatego o wsparcie poprosiła publiczność. Ci zdecydowanie optowali za wyborem pierwszego wariantu, pani Anita posłuchała ich podpowiedzi.

"Milionerzy". Co się stało z literką "i" w wierszu Juliana Tuwima "Abecadło"? Znamy odpowiedź

Okazuje się, że był to słuszny wybór, bo to właśnie z odszukaniem kropeczki musiała poradzić sobie literka "i" po upadku z pieca. Grę pani Anity przerwał gong kończący program. Jej dalsze zmagania z pytaniami zobaczymy w kolejnym odcinku.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 571. odcinku "Milionerów" pani Magda usłyszała pytanie za pół miliona. Który sakrament Kościoła katolickiego odpowiada sakramentowi miropomazania w Kościele prawosławnym? Uczestniczka wycofała się z dalszej gry.

Dla pani Natalii z kolei nie lada wyzwaniem było zagadnienie z zakresu literatury. Niestety, uczestniczka nie dokonała właściwego wyboru.

W odcinku 539. pan Michał mierzył się z pytaniem o staropolską miarę tkanin. Uczestnik nie wybrał prawidłowego wariantu i pożegnał się z programem.

Więcej o: