"Milionerzy". Pytanie o twórczość Adama Mickiewicza pokonało studentkę z Łodzi

W 570. odcinku "Milionerów" mieliśmy okazję obserwować grę pani Natalii. Uczestniczkę pokonało pytanie z kategorii literatury. Sprawdźcie, czy znalibyście na nie odpowiedź.

Od września 2022 roku mamy okazję śledzić kolejną, 12. już edycję uwielbianego przez widzów teleturnieju "Milionerzy". W odcinku, który miał premierę we wtorek 27 września, w fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła Natalia Muszyńska, studentka z Łodzi. Kobieta przez grę szła jak burza, problemy pojawiły się przy pytaniu za 20 tysięcy złotych

"Milionerzy". "Arko, tyś żadnym nie złamana ciosem" napisał Adam Mickiewicz, odnosząc się do:

  • A. Korabia syna Lamecha
  • B. złoconej skrzyni ojca Chama
  • C. statku Mojżesza
  • D. wieści gminnej

Pani Natalia przyznała, że nie pamięta już lektur polskiego wieszcza. Z racji tego, że miała na koncie jeszcze dwa koła ratunkowe, zdecydowała się na odrzucenie błędnych odpowiedzi. Do wyboru zostały jej warianty C. i D. Uczestniczka zdecydowała się na zaznaczenie przedostatniej odpowiedzi.

"Milionerzy". "Arko, tyś żadnym nie złamana ciosem" napisał Adam Mickiewicz, odnosząc się do... Znamy odpowiedź na pytanie

Niestety uczestniczce nie udało się ustrzelić prawidłowej odpowiedzi. Wymieniony cytat pochodzi z treści "Konrada Wallenroda" i odnosi się do wieści gminnej. W związku z chybionym wyborem pani Natalia opuściła studio "Milionerów" z gwarantowanym tysiącem.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 557. odcinku "Milionerów" pan Piotr walczył o 500 tysięcy złotych. Pokonało go pytanie dotyczące kolorów, nie zdecydował się zaryzykować i opuścił "Milionerów" z wygraną w wysokość 250 tysięcy złotych.

Z kolei w odcinku 539. pan Michał mierzył się z pytaniem o staropolską miarę tkanin. Niestety, uczestnik nie wybrał prawidłowego wariantu i pożegnał się z programem.

Pani Gabriela, której grę mogliśmy obserwować w 536. odcinku, miała problem z pytaniem o klasykę literatury. Jaka choroba jest tłem powieści Gabriela Garcii Marqueza "Miłość w czasach zarazy"?

Więcej o: