TVP przygotowuje kontynuację "Korony królów". Premiera "Jagiellonów" już jesienią

Już wkrótce na antenie TVP1 zadebiutuje kontynuacja "Korony królów". W obsadzie "Jagiellonów" znalazło się wielu popularnych aktorów. Premiera serialu jesienią.

Więcej aktualnych informacji na temat popularnych polskich filmów i seriali znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo "Korona Królów" - zwiastun nowego sezonu

"Korona królów" to telenowela historyczna, która zdobyła ogromną popularność. Akcja serialu obejmuje czasy panowania Piastów, Andegawenów oraz pierwszych Jagiellonów. Widzowie byli bardzo rozczarowani, kiedy okazało się, że zapowiedziany przez Jacka Kurskiego czwarty sezon nie zostanie wyemitowany. Telewizja Polska postanowiła jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów. Jesienią w TVP1 zadebiutują "Jagiellonowie".

Bohaterowie 'Rancza'Grała w "Ranczu" wójtową. Arlak przeszła metamorfozę. Inni aktorzy serialu też

TVP przygotowuje kontynuację "Korony królów". Premiera "Jagiellonów" już jesienią

Serial "Jagiellonowie" będzie kontynuacją "Korony królów". Akcja telenoweli rozpocznie się w 1399 roku. Główną rolę, króla Władysława Jagiełłę, zagra Sebastian Skoczeń. W Annę Cylejską wcieli się natomiast Milena Staszuk.

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie - możemy przeczytać w opisie serii.

Anna KorczAnna Korcz miała świetnie prosperującą kawiarnię. Aktorka musiała zamknąć biznes

W "Jagiellonach" zobaczymy także innych popularnych aktorów, takich jak Agnieszka Wagner, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus czy Dagmara Bryzek. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, premiera serialu planowana jest na tegoroczną jesień. Ma się on składać ze 125 odcinków, emitowanych od poniedziałku do piątku.

Więcej o: