"Ranczo". Wiemy, gdzie naprawdę znajduje się dworek Lucy. Kiedyś był ruiną, dziś nie można tam wejść

Serial "Ranczo" do dziś cieszy się ogromną popularnością, a fani z przyjemnością wracają do starych odcinków. Widzowie z pewnością kojarzą dworek należący do Lucy. Gdzie w rzeczywistości znajduje się budynek?

Więcej aktualnych informacji na temat popularnych polskich filmów i seriali znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

"Ranczo" to polski serial komediowo-obyczajowy, który zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów. Fani wciąż mają nadzieję na kontynuację serii, jednak większość aktorów jest sceptycznie nastawiona do powrotu na plan. Miejscem akcji są Wilkowyje, fikcyjna miejscowość położona w województwie lubelskim. Jedną z najbardziej charakterystycznych serialowych lokalizacji jest dworek należący do Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska). Gdzie naprawdę znajduje się budynek?

"Ranczo". Gdzie naprawdę znajduje się dworek Lucy? Tak kiedyś wyglądał

W początkowych odcinkach "Rancza" dworek Lucy jest w opłakanym stanie. Amerykanka odziedziczyła go w spadku po zmarłej babci. Bohaterka dostrzegła jednak w budynku potencjał i postanowiła go wyremontować. Zadanie to zleciła ekipie budowlanej Andrzeja Więcławskiego (Grzegorz Wons). Metamorfoza okazała się spektakularna. Ruina przerodziła się w okazały dom w typie dziewiętnastowiecznego dworku szlacheckiego, otoczonego bujnym ogrodem i sadem owocowym.

W rzeczywistości budynek znajduje się w miejscowości Sokule. Jest ona oddalona o około 130 kilometrów od wsi Jeruzal, w której kręcona była większość scen. Dworek wybudowano w XVIII wieku. Wcześniej służył już jako sceneria w filmie "Noce i dnie". Obecnie obiekt znajduje się w prywatnych rękach i nie jest udostępniony zwiedzającym.

Zdjęcia dworku przed i po metamorfozie znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.