"Milionerzy". Jak potocznie mówi się o banknocie 500 euro? Pytanie przerosło uczestnika

W 547. odcinku "Milionerów" padło pytanie, które wymagało od uczestnika wiedzy o banknotach. Uczestnik się długo wahał, ale ostatecznie podjął dobrą decyzję i opuścił studio ze sporą sumą.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 543. odcinku "Milionerów" z szansy na milion skorzystał pan Mateusz. Uczestnik mimo kilku trudności z pytaniami o kluski, miał bardzo dobrą passę. Teleturniej jednak wymaga skupienia, którego w pewnym momencie zabrakło uczestnikowi. 

Zobacz wideo Najgłośniejsze konflikty polskich gwiazd. Żył nimi cały show-biznes

"Milionerzy". Jak nazywane są banknoty o nominale 500 euro?

Pan Mateusz dotarł do pułapu 125 tysięcy złotych, a pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego okazało się nie lada wyzwaniem. Musiał wskazać potoczną nazwę dla banknotu 500 euro.

Jak nazywane są banknoty o nominale 500 euro?

A: mandarynki,

B: jagodzianki,

C: limonki,

D: groszki.

Prowadzący, próbując rozładować napięcie panujące w studiu  zapytał, jaką walutą najczęściej spotyka w pracy. Niestety, zdecydowanie częściej ma do czynienia ze złotówkami, dlatego ten trop nie pomógł. Ostatecznie skorzystał z ostatniego koła ratunkowego, jakim był telefon do przyjaciela.

Po drugiej stronie znalazła się dziewczyna uczestnika. Magda przyznała, że również nie ma pojęcia, jak potocznie mówi się na banknot 500 euro. Wydaje jej się, że jest w kolorze żółtym dlatego postawiłaby na limonki. 

Nie wiem, czy nie żółty, więc postawiłabym na limonki - próbowała pomóc.

Mateusz przyznał, że osobiście stawiał na mandarynki, ale nie jest ryzykantem i zdecydował się zrezygnować z dalszej gry. Opuścił studio z kwotą 75 tysięcy złotych.

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie "Jak nazywane są banknoty o nominale 500 euro?"

Jagodzianki to potoczna nazwa dla banknotu 500 euro. Poprawna odpowiedź to A. Uczestnik podjął dobrą decyzję i opuścił studio z gwarantowaną kwotą 75 tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.