"Milionerzy". Co takiego zrobił Henryk IV we włoskiej Cannosie, że historia ta zakorzeniła się w języku?

W 515. odcinku "Milionerów" o milion złotych walczył Jan. Mężczyzna został zapytany o to, co zrobił Henryk IV we włoskiej Cannosie.

Więcej informacji na temat ulubionych programów i seriali najdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po raz kolejny szóstka uczestników zapragnęła spróbować swoich sił w walce o milion złotych. Jednak żeby dojść do ostatniego pytania potrzebna jest nie tylko ogromna wiedza, ale również porządna dawka szczęścia. W 515. odcinku "Milionerów" na przeciwko Huberta Urbańskiego usiadł Jan Steinmetz.

Zobacz wideo Małgorzata Ohme mówi o hejcie po "Milionerach"

Małgorzata i Radosław Majdanowie, Hubert Urbański Nie tylko Ohme i Chajzer. Te gwiazdy również wystąpiły w "Milionerach"

"Milionerzy". Co takiego zrobił Henryk IV we włoskiej Cannosie, że historia ta zakorzeniła się w języku?

A. Poślubił wieśniaczkę

B. Przekazał władzę synowi

C. Rozdał majątek ludowi

D. Ukorzył się przed papieżem

Uczestnik grał o 40 000 złotych. Pytanie sprawiło mu trochę trudności, ale w końcu zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D.  

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o Henryka IV

Właściwa odpowiedź na pytanie o pamiętne działanie Henryka IV to D. ukorzył się przed papieżem.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W Milionerach czasami niezbędny jest telefon do przyjaciela. Na taki ruch ostatnio zdecydował się Robert Kamiński, który miał problem z polskim odpowiednikiem anielskiego słowa. Niestety nie pomogło nawet koło ratunkowe. I w pytaniu o ćwierć miliona złotych zaznaczył błędną odpowiedź. Pamiętne było również pytanie o to, co wyróżnia miłośników żucia betelu? W tym przypadku gracz poprosił o pomoc publiczność.

Krzysztof Wójcik z partnerką Dorotą Wygrał milion w "Milionerach". Co dziś robi? Chciał wystąpić w show TVP, ale był za dobry

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: