"Milionerzy". W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści? To pytanie sprawiło trudność

W 450. odcinku "Milionerów" padło pytanie o kraj, w którym największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści. Uczestniczka przyznała, że było ciężkie. Jak brzmi prawidłowa odpowiedź?

Więcej o teleturnieju "Milionerzy" znajdziesz na Gazeta.pl

W 450. odcinku programu "Milionerzy" z szansy na wielką wygraną skorzystała pani Paulina. Jak brzmiało pytanie za tysiąc złotych? 

Zobacz wideo Stacje radiowe "zdjęły" bana na muzykę Dody? "Nie ma co się obrażać"

Te historie wstrząsnęły Polską Sprawy kryminalne, które wstrząsnęły Polską w XXI wieku

"Milionerzy". W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?

Uczestniczka rozpoczęła przygodę w "Milionerach". Kłopoty pojawiły się jednak już przy pytaniu za tysiąc złotych. Pani Paulina usłyszała od Huberta Urbańskiego następujące pytanie: W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?

Odpowiedzi były następujące: 

A. we Włoszech

B. w Czechach

C. w Watykanie 

D. w Polsce

"Milionerzy". Jak brzmi prawidłowa odpowiedź na pytanie: W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?

Pani Paulina przyznała, że trafiło jej się ciężkie pytanie. Na wstępie wyeliminowała z zestawienia Polskę, a potem próbowała sobie przypomnieć, jakiego wyznania są jej przyjaciele z Włoch. 

Pierwsza moja myśl to Czechy, myślę teraz o Włochach. Próbuje sobie przypomnieć moich przyjaciół Włochów, czy oni deklarują się jako ateiści - zastanawiała się pani Paulina.

Katarzyna Kant-Wysocka i Maria Romanek wygrały 'Milionerów' "Milionerzy". Tylko trzy osoby sięgnęły po główną nagrodę. Na co ją przeznaczyli?

Największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści w Czechach. Poprawna odpowiedź na pytanie: "W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?" to B.

"Milionerzy". Skorzystanie z koła ratunkowego od razu rozwiało wątpliwości

W 448. odcinku "Milionerów" padło pytanie o jednostki ciśnienia. Uczestnik musiał wskazać te, której nie używa się do pomiaru ciśnienia. Skorzystanie z koła ratunkowego 50:50 okazało się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ na tablicy pokazała się odpowiedź, która pan Piotr wyeliminował na samym początku. Jednostką ciśnienia nie jest dalton, poprawna odpowiedź na to pytanie to D.

Więcej o: