"Milionerzy". Co to jest bandoneon? Uczestnik nie wiedział. Zaryzykował

Co to jest bandoneon? Takie pytanie usłyszał uczestnik w najnowszym odcinku teleturnieju TVN "Milionerzy". Udało mu się poprawnie zaznaczyć odpowiedź?

Więcej na temat programów rozrywkowych przeczytacie również na stronie głównej Gazeta.pl.

W 503 odcinku "Milionerów" grę rozpoczęła Zuzanna z Konina. Niestety uczestniczka odpadła już na pierwszym pytaniu zadanym przez Huberta Urbańskiego, które dotyczyło czarnego lodu. Kolejnym graczem tego odcinka został Marcin Mazur. Jak on sobie poradził w poniedziałkowym odcinku?

Zobacz wideo Przedpremierowy fragment "Mam talent!"

"Milionerzy".

  • A. ma miech, klawiatury i języczki
  • B. należy do helowców
  • C. ma postać świecącej rury
  • D. jest w kolizji z prawem.

Uczestnik nie miał pojęcia, czym jest bandoneon, ale zaznaczył odpowiedź C. Niestety to nie było dobre posunięcie.

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie

Bandoneon to instrument z grupy idiofonów dętych klawiszowych, rodzaj harmonii ręcznej w typie concertiny, często mylony z akordeonem. Posiada 88 lub więcej guzików i czworokątną obudowę.

Prawidłowa odpowiedź to pytanie to A - ma miech, klawiatury i języczki.

"Milionerzy". Trzy ciekawe pytania z innych odcinków

Choć "Milionerzy" królują w ramówce TVN-u już od lat, teleturniej cały czas zaskakuje. Niedawno pytanie o popularną roślinę przerosło uczestnika, dlatego postanowił zdać się na wiedzę publiczności. Czy mu się to opłaciło? 

W programie "Milionerzy" pojawiają się pytania z różnych dziedzin - chociażby muzyki. Kiedy padło pytanie o Zenka Martyniuka, widownia parsknęła śmiechem. Powód? Jedna z odpowiedzi.

Jednymi z ciekawszych pytań w jesiennej edycji byłe te zadane graczowi, który zdobył upragniony milion. Musiał on zmierzyć się z wiedzą na temat choroby pasożytniczej o nazwie telazjoza oraz znać powiedzenie Alberta Einsteina. Pytanie warte milion złotych dotyczyło daty rozpoczęcia drugiego tysiąclecia.

Najnowsze odcinki 10. sezonu "Milionerów" można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55 zarówno na antenie TVN-u jak i na serwisie player.pl

Więcej o: