"Milionerzy". Kiedy padło pytanie o Martyniuka, widownia parsknęła śmiechem. Powód? Jedna z odpowiedzi

W programie "Milionerzy" pojawiają się pytania z różnych dziedzin - chociażby muzyki. W tym wypadku chodziło o disco polo i piosenkę Zenka Martyniuka. Publiczność wybuchnęła śmiechem.

O programach rozrywkowych przeczytacie również na stronie głównej Gazeta.pl.

Program "Milionerzy" od lat cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Zasady są proste, po przejściu rundy eliminacyjnej, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań, by sięgnąć po główną wygraną - milion złotych. W historii programu było wiele momentów, które zapadły widzom w pamięć. Być może będzie tak i tym razem.

Zobacz wideo Zenek Martyniuk: Nie rozgraniczam gatunków muzycznych. Nagrywam piosenki, które wpadają w ucho

"Milionerzy". Radosław dostał pytanie o piosenkę Zenka Martyniuka

W 482. odcinku "Milionerów" grę o milion kontynuował Radosław Budziszewski z Wrocławia. Gdy miał już zagwarantowane 40 tys. złotych, usłyszała pytanie, z którego ucieszyłoby się wiele fanów disco polo. Dotyczyło ono bowiem jednego ze znanych przebojów zespołu Akcent z Zenkiem Martyniukiem - "Przez twe oczy zielone". Wzbudziło ono żywą reakcję wśród publiczności. Oto, jak brzmiało.

Zespół Akcent ustami Zenka Martyniuka śpiewał "W mych ramionach cię ukryję…

  • a.      wargi me blisko twych warg"
  • b.      u stóp ci złożę cały świat"
  • c.      jak Nel i Stasia baobab"
  • d.      Jacku Kurski, boś mi brat"

Po tym, gdy tylko wybrzmiała ostatnia z propozycji z wymienionym prezesem TVP, publiczność w studiu zaśmiała się. Hubert Urbański, na którego twarzy również zagościł uśmiech, żartobliwie skomentował sytuację:

Nie rozumiem, skąd ten wybuch śmiechu. Może tak właśnie jest.

Nie da się nie zauważyć, że słowami zawartymi w ostatniej odpowiedzi nawiązano do licznych wystąpień Zenka Martyniuka na koncertach organizowanych przez publicznego nadawcę. Sam piosenkarz bywa też nazywany ulubieńcem Jacka Kurskiego.

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie o piosenkę Zenka Martyniuka

Rozbawiony Radosław Budziszewski stwierdził, że kusi go postawienie na ostatnią opcję. Uczestnik wprost przyznał, że nie zna piosenki i postanowił strzelać. Dlatego też zaznaczył odpowiedź B. u stóp ci złożę cały świat. Okazał się to dobry wybór, bo to właśnie była prawidłowa odpowiedź warta 75 tys. złotych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA