"Sukcesja". Seriale w podobnym klimacie. Co warto obejrzeć, jeśli jesteś fanem produkcji Jesse'a Armstronga?

Fani "Sukcesji" w końcu się doczekali - trzeci sezon serialu miał premierę 17 października 2021. Zanim na HBO GO trafią wszystkie udostępniane co tydzień odcinki, minie sporo czasu, dlatego przypominamy podobne produkcje, również warte obejrzenia.

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w popkulturze, zaglądaj na stronę główną Gazeta.pl

"Sukcesja" skupia się na historii dysfunkcyjnej rodziny Royów, właścicieli Waystar RoyCo, globalnego konglomeratu medialno-rozrywkowego. Bophaterowie rozpoczynają walkę o kontrolę nad firmą, gdy zdrowie patriarchy i założyciela Waystar RoyCo, Logana Roya, zaczyna szwankować. W latach 2018 i 2019 ukazały się kolejno pierwszy i drugi sezon serialu, a trzeci, aż po dwuletniej przerwie, można oglądać od 17 października. Władza, pieniądze, media, skandale, ważna, wpływowa rodzina - polecamy produkcje, które poruszają podobne wątki.

Zobacz wideo Zwiastun "The Office PL"

"Sukcesja". Lista podobnych seriali

Billions (2016-)

Serial opowiada historię Bobby'ego Axelroda, mężczyzny zarządzającego funduszem hedgingowym, który gromadzi bogactwo i władzę w świecie wielkich pieniędzy. Agresywna taktyka Axelroda, mająca na celu zapewnienie wysokich zysków, nie zawsze jest legalna, przez co mężczyzna ściąga na siebie uwagę prokuratora Chucka Rhoadesa. Ich relacja zaczyna z czasem przybierać nietypowy charakter.

'Billions''Billions' YouTube, kanał HBO Max Nordic

Na cały głos (2019)

Miniserial przedstawiający historię Rogera Ailesa, mężczyzny, który zmienił Fox News w jedną z najpotężniejszych, najbardziej wpływowych sieci medialnych w historii. "Na cały głos" pokazuje, w jaki sposób Ailes stał się jedną z najbardziej znaczących postaci współczesnego amerykańskiego konserwatyzmu. Serial porusza też kwestię licznych oskarżeń o molestowanie seksualne, przez które Ailes zakończył karierę 

'Na cały głos''Na cały głos' YouTube, kanał New Trailer Buzz

"Prawi Gemstonowie" (2019-)

Gemstonowie to rodzina teleewangelistów i pastorów megakościołów prowadzonych przez owdowiałego, patriarchę Eli Gemstone'a. Eli i jego dzieci wiodą bardzo dostatnie życie finansowane z kościelnych datków. Intensywnie pracują nad powiększaniem swojego imperium, co grozi upadkiem mniejszych, sąsiednich kościołów.

'Prawi Gemstonowie''Prawi Gemstonowie' YouTube, kanał Rotten Tomatoes TV

"Rodzina Soprano" (1999-2007)

To serial przez wielu uważany za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji. Fabuła skupia się na historii Tony'ego Soprano, włosko-amerykańskiego szefa mafii z New Jersey. Tony zaczyna mieć poważne problemy - musi pogodzić rolę męża i ojca z rolą mafijnego bossa. Gdy zaczyna cierpieć z powodu ataków paniki, postanawia skorzystać z pomocy psychiatry.

'Rodzina Soprano''Rodzina Soprano' YouTube, kanał tvpromos

"Mad Men" (2007-2015)

To dramat historyczny, którego fabuła toczy się w latach 1960-1970. Głównym bohaterem jest Don Draper, przystojny i charyzmatyczny dyrektor reklamowy pracujący w agencji Sterling Cooper mieszczącej się na Manhattanie. Don jest tajemniczy i nieobliczalny, ale w świecie reklamy uważany jest za geniusza. 

'Mad Men''Mad Men' instagram.com/@madmen_amc

"The Morning Show" (2019-)

Alex Levy jest prowadzącą tytułowego "The Morning Show", niezwykle popularnego porannego programu, który zmienił oblicze amerykańskiej telewizji. Gdy po 15 latach jej telewizyjny partner zostaje zwolniony z pracy z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne, Alex musi rozpocząć walkę o utrzymanie swojej pozycji.

'The Morning Show''The Morning Show' YouTube, kanał Movie Coverage

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.