"Milionerzy". Pytanie o metale kolorowe zaskoczyło uczestnika. Pomoc publiczności okazała się niezastąpiona

"Milionerzy". W powtórce 333. odcinka szóstej edycji teleturnieju Hubert Urbański zapytał uczestnika o metale kolorowe. Jak pan Szymon poradził sobie z tym pytaniem? Czy zaznaczył prawidłową odpowiedź?

Program "Milionerzy" od lat emitowany jest na antenie TVN-u, i należy do grona najchętniej oglądanych teleturniejów w Polsce. Uczestnicy biorą udział w grze o milion złotych. Niestety, droga do wielkiej wygranej bywa okupiona trudem, a tylko nielicznym udaje się osiągnąć sukces. Należy bowiem poprawnie odpowiedzieć na dwanaście rożnych pytań, które nie należą do najprostszych. "Milionerów" możemy oglądać od poniedziałku do czwartku o 20:55. W powtórce 333. odcinka 6. sezonu Hubert Urbański zapytał pana Szymona o metale kolorowe.

"Milionerzy". Nie należy do metali kolorowych.

  • A: "aluminium"
  • B: "ołów"
  • C: "żelazo"
  • D: "złoto"

"Milionerzy". Pytanie o metale kolorowe zaskoczyło uczestnika. Wykorzystał aż dwa koła

Szymon Janowski rozpoczął swoją grę jeszcze w poprzednim odcinku. Wówczas udało mu się zdobyć 20 tysięcy złotych, zachowując przy tym wszystkie koła ratunkowe. Tym razem uczestnik nie miał tyle szczęścia. Pytanie za 75 tysięcy złotych okazało się trudniejsze, niż przypuszczał. Pan Szymon na wstępie przyznał, że jego wiedza o metalach jest dość ograniczona.

Metalurgia, to nie jest akurat dziedzina wiedzy, w której się specjalizuję.

Pan Szymon nie był pewien żadnej z odpowiedzi. Po chwili namysłu postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi : A " aluminium" oraz B "ołów". Taki obrót sprawy zaskoczył uczestnika. 

W ogóle się tego nie spodziewałem - stwierdził.

Uczestnik poprosił więc Huberta Urbańskiego o kolejne koło ratunkowe, którym była "pomoc publiczności". Większość głosujących wskazała jako poprawną odpowiedź C (żelazo). Pan Szymon postanowił zaufać publiczności i zaznaczyć właśnie ten wariant. Okazało się, że była to prawidłowa odpowiedź, a uczestnikowi udało się zdobyć 75 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Ile czasu Joanna Przetakiewicz spędza na Instagramie? "Musiałbyś zapytać Rinke"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.