"Milionerzy". Co atakuje kornik drukarz? Czy znasz odpowiedź na pytanie warte 1000 złotych?

"Milionerzy". W powtórce 324. odcinka szóstego sezonu Hubert Urbański zapytał uczestniczkę o kornika drukarza. Jak pani Małgorzata poradziła sobie z tym pytaniem? Czy zaznaczyła poprawną odpowiedź?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych w Polsce. Uczestnicy teleturnieju walczą o główną wygraną, którą jest milion złotych. Aby zdobyć najwyższą nagrodę muszą przebrnąć przez dwanaście różnorodnych pytań. Ponadto do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pół na pół oraz pytanie do publiczności. W powtórce 324. odcinka szóstego sezonu prowadzący program Hubert Urbański zadał pytanie o owada.

milionerzy.tvn.pl "Milionerzy". Może być winylowa albo flizelinowa. Sprawdź, czy zaznaczyłbyś poprawną odpowiedź

Co atakuje kornik drukarz? 

  • A: "pergaminowe woluminy"
  • B: "tylko martwe drzewa"
  • C: "głównie żywe drzewa"
  • D: "jedynie korę drzew"

Małgorzata Kapuśniak, germanistka z Wrocławia bez problemu poradziła sobie z pytaniem za 500 złotych. Jednak gdy Hubert Urbański zapytał ją o to, co atakuje kornik drukarz, uczestniczka musiała chwilę się zastanowić.

Hubert Urbański "Milionerzy". Nowe koło ratunkowe zamiast pytania do publiczności już od dziś

Pani Małgorzata od razu uznała, że kornik drukarz atakuje drzewa, stąd niemal natychmiast wyeliminowała odpowiedź A "pergaminowe woluminy". Następnie skupiła się, na tym, aby wykluczyć jeden z wariantów B "tylko martwe drzewa" i C "głównie żywe drzewa". Niestety nie potrafiła podjąć jednoznacznej decyzji, dlatego zdecydowała się skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym była pomoc publiczności. Głosujący wskazali jako najbardziej prawdopodobną odpowiedź C "głównie żywe drzewa". Pani Małgorzata postanowiła zaufać publiczności i zaznaczyć właśnie ten wariant. 

Jak się okazało, była to poprawna odpowiedź, dzięki czemu uczestniczka zdobyła sumę gwarantowaną, którą jest 1000 złotych i mogła dalej grać o milion złotych. 

Więcej o: