"Jaka to melodia?". Wpadka w odcinku z okazji Święta Niepodległości. Tło z panoramą Warszawy, ale czegoś tu brakuje...

"Jaka to melodia". W świątecznym wydaniu teleturnieju nie zabrakło patriotycznych elementów. Za tło posłużyła panorama Warszawy, jednak graficy wyburzyli z niej najbardziej charakterystyczny budynek stolicy.

"Jaka to melodia" gromadzi przed telewizorami widzów nie tylko w dni powszednie, ale też w święta, oferując wówczas wydania specjalne. W ostatnim odcinku z okazji Narodowego Święta Niepodległości dopatrzono się pewnej niezgodności z rzeczywistością.

"Jaka to melodia?" wyburzyła Pałac Kultury i Nauki?

11 listopada "Jaka to melodia" pojawiła się w gustownej, patriotycznej odsłonie, jak przystało na Święto Niepodległości. Były kotyliony i odpowiedni repertuar muzyczny, w tle zaś pojawiła się panorama Warszawy. A przynajmniej tak się wydawało, ponieważ można było zauważyć, że w wizualizacji zabrakło jednego z najważniejszych symboli stolicy - charakterystycznego budynku PKiN.

Polska zniknęła z mapy Europy na 123 lata, jednak odrodziła się niczym feniks z popiołów. A data 11 listopada 1918 roku na zawsze już będzie kojarzona z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości" - powiedział na wstępie prowadzący Rafał Brzozowski.

Przypomnijmy, że w wakacje tego roku, czyli w 65. rocznicę zakończenia budowy i otwarcia PKiN, na profilu społecznościowym Instytutu Pamięci Narodowej pojawiła się ankieta dotycząca zburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Budowla została nazwana wówczas przez inspektorów "niechcianym darem Stalina" oraz "symbolem komunizmu i sowieckiej dominacji".

Wtedy też w internecie krążyło wiele wizualizacji panoramy Warszawy pozbawionej charakterystycznego dla stolicy Polski budynku z iglicą. Jedna z nich pojawiła się właśnie w świątecznym wydaniu teleturnieju "Jaka to melodia". Widzimy tam i żagiel Złotej 44, i hotele InterContinental i Marriott, i obłą Spektrum Tower. Brakuje jednak Pałacu Kultury.

Myślicie, że to jedynie wpadka, które przecież się zdarzają? A może... celowy zabieg? Jak wyglądałaby Warszawa bez swojego Pałacu?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.