Eurowizja Junior 2020. Agata Serwin - kim jest finalistka "Szansy na Sukces"?

Eurowizja Junior zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie nas reprezentował w tym roku? Możliwe, że będzie to Agata Serwin, zwyciężczyni drugiego odcinka ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020''. Kim jest młoda wokalistka?

Eurowizja Junior 2020: polskie preselekcje w ''Szansie na sukces''

Podobnie jak w ubiegłym roku, polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior poznamy dzięki preselekcjom. Odbędą się one z wykorzystaniem znanego widzom telewizji polskiej formatu "Szansa na sukces". Specjalna edycja programu będzie miała cztery odcinki. W pierwszych trzech zostanie wyłoniona trójka finalistów, a w ostatnim zawalczą oni o możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym festiwalu. 

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 będzie zupełnie inna, niż poprzednie. Znamy szczegóły. Jak będą wyglądać koncerty?

Agata Serwin: zwyciężczyni drugiego odcinka specjalnego "Szansy na sukces''

13 września 2020 w TVP2 wyemitowany został drugi odcinek ''Szansy na sukces'', w którym wzięło udział siedmioro utalentowanych wokalistów w wieku od 9-14 lat. Jury w składzie: Cleo, Gromee oraz Michał Wiśniewski, obejrzało występy kandydatów:

  • Agaty Serwin
  • Aleksandry Kędry
  • Zuzanny Darnikowskiej
  • Mai Biernat
  • Mai Janowskiej
  • Natalii Kosmowskiej
  • Sandry Wawer

Choć w stawce kandydatów nie zabrakło uczestników, którzy mieli już za sobą pierwsze występy telewizyjne, to serca jury podbiła debiutująca w tego typu show trzynastoletnia Agata Serwin. Wokalistka wykonała piosenkę znanego zespołu One Direction "What Makes You Beautiful" i zdeklasowała konkurencję. Czy Agata wygra preselekcje? Jest na to duża szansa. Dziewczynka jest bardzo utalentowana, nie tylko muzycznie. Odnajduje się doskonale na scenie, a wokalu może jej pozazdrościć niejedna profesjonalna wokalistka. 

 

Kiedy poznamy reprezentantkę na Eurowizję?

Agata Serwin oraz pozostałe finalistki zmierzą się w ostatnim odcinku ''Szansy na sukces'' już dziś, 27 września 2020 roku. Finał transmitowany będzie przez TVP2 o godzinie 15.15. Lena Marzec, Agata Serwin oraz Alicja Tracz zaprezentują w nim dwa utwory: piosenkę, dzięki której wygrały swój półfinał oraz kompozycję dedykowaną na konkurs Eurowizji. Decyzję, o tym która wygra podejmą widzowie oraz jury w składzie: Cleo, Viki Gabor, Dawid Kwiatkowski. 

Zobacz też: Eurowizja 2019. Wpadka Roxie Węgiel. Myślała, że ma wyłączony mikrofon. Nie miała. Wszyscy usłyszeli, jak skomentowała wygraną Viki Gabor