"Zniewolona" cieszy się coraz większą popularnością. Kim jest Aleksiej Jarowenko? Białorusin rozkochał Polki

Aleksiej Jarowenko wciela się w rolę ukochanego Kateriny - głównej bohaterki ukraińskiego serialu "Zniewolona". 32-latek pochodzi z Białorusi i tak zaczarował widzów, że TVP zwiększyła liczbę emitowanych odcinków w tygodniu.

Aleksiej Jarowenko polskim widzom lepiej znany jest jako Aleksiej Kosacz. Właśnie tę rolę odgrywa 32-letni Białorusin w serialu "Zniewolona", który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak aktorstwo to nie jedyne jego zainteresowanie.

"Zniewolona": Kim jest Aleksiej Jarowenko?

Aleksiej Jarowenko ma 32 lata i urodził się na Białorusi. Jak sam mówi, jest bardzo przywiązany do swojego kraju, i gdyby kiedyś przyszło mu zagrać w produkcji, która będzie Białoruś dyskredytować, odmówiły. Ale aktorstwo tak naprawdę wybrało go przez przypadek.

Aleksiej początkowo chciał zostać inżynierem. W dzieciństwie trenował piłkę nożną, jednak nie wiązał z nią przyszłości. Koniec końców dostał się na białoruską politechnikę w Mińsku. Prócz zwykłych zajęć z automatyki jako fakultet wybrał zajęcia z teatru. Szybko doszedł do wniosku, że to jest to, co mógłby robić. Udało mu się przy wsparciu jego nauczyciela dostać na Państwową Akademię Sztuki w Mińsku, którą ukończył w 2012 roku.

Przez cztery lata pracował w Narodowym Teatrze Akademickim im. Janki Kupały, obecnie skupia się na pracy dla telewizji. "Zniewolona" jest jedną z kilku produkcji, przy których bierze udział. Przeprowadził się do Kijowa, gdzie pracuje.

Aleksiej Jarowenko cztery lata temu wziął ślub z Olgą Karpową, Ukrainką. Olga Karpowa również jest aktorką i, jak mówi Aleksiej, jest to jedyna osoba z branży, która jest mu bliska:

Jedyną osobą ze środowiska "kreatywnego" jest moja żona. Jest dla mnie wszystkim - przyjaciółką, krytykiem i ukochaną.

Jarowenko skrywa jednak jeszcze jedną tajemnicę. Jest nie tylko aktorem, ale również muzykiem. Patrząc na jego kanały social media można odnieść wrażenie, że jest to wręcz dla niego o wiele ważniejsza rola, niż ta związana z aktorstwem. Aleksiej specjalizuje się w muzyce bluesowej, gra na gitarze i harmonijce, śpiewa. Razem ze swoim zespołem aktywnie koncertuje.

 

Aleksiej Jarowarenko w serialu "Zniewolona"

Aleksiej Jarowarenko w serialu "Zniewolona" gra swojego imiennika, Aleksieja Kosacza. Jest to ukochany Kateriny Wierbickajej, chłopki z pochodzenia, ale z wychowania szlachcianki. Ich mezalians napędza całą fabułę serialu ukraińskiego, który jest hitem tego lata w TVP.

A jeśli nie "Zniewolona" w TVP to co? Sprawdź, które seriale warto zobaczyć:

Zobacz wideo
Więcej o: