Eurowizja 2019. A jednak! TVP wycięła z powtórki pocałunek homoseksualistów. Jest komentarz stacji

Eurowizja 2019 to nie tylko święto muzyki, ale również z roku na rok coraz większej różnorodności i otwartości. TVP nie miała wpływu na transmisję na żywo, w czasie której pokazano homoseksualne pocałunki, ale za to zmieniła materiał z powtórki. Jest "wytłumaczenie".

Eurowizja 2019 od lat charakteryzuje się transmisją i głosowaniem na żywo. Nie inaczej było w czasie pierwszego półfinału, kiedy śpiewały Polki z zespołu Tulia. Po tym, jak zobaczyliśmy i usłyszeliśmy już wszystkich wykonawców, nastąpił moment na głosowanie. Czas ten umilały występy na żywo z Tel Awiwu, m.in. izraelskiej gwiazdy Dana International. Jej piosenka była o miłości i pięknie, zaś kamera na zasadzie "kiss cam" pokazywała całujące się wśród publiczności pary. Nie zabrakło pocałunków homoseksualnych.

Zobacz wideo

Eurowizja 2019. TVP pokazuje całą transmisję na żywo...

Transmisja na żywo rządzi się swoimi prawami - ciężko ją zmienić, nie wiedząc, co zostanie pokazane. Dlatego też widzowie w Polsce przeszli szybką lekcję tolerancji na antenie TVP. Kiedy pokazano homoseksualne pocałunki, komentarze były różnorakie. Jedni bali się, że siedziba TVP musi chyba płonąć od tej "promocji LGBT", inni zżymali się na nachalność. Co się jednak stało, to się nie odstanie. A przynajmniej tak się wydawało, bowiem przecież zawsze są jeszcze powtórki, a te już można "odrobinę" zmienić.

 

... ale zmienia powtórki

Powtórka pierwszego półfinału pokazana została w TVP w środę. Ale nie cała. Wycięto cały występ transseksualnej wokalistki Dany International, a także wszystkie przebitki z "kiss cam", które wtedy pokazywano.

TVP zarzucono celową manipulację i wycinanie "niewygodnych" fragmentów. Portal Plejada.pl zwrócił się do TVP z prośbą o komentarz. Takiego tłumaczenia mogliśmy się w sumie spodziewać: to kwestia "wymogów czasu antenowego":

Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów - wytłumaczył zespół rzecznika TVP.

Występ Dany International można obejrzeć w całości na platformie VOD TVP.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (386)
Eurowizja 2019. A jednak! TVP wycięła z powtórki pocałunek homoseksualistów. Jest komentarz stacji
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 73 razy 39

  W czasach PRL w studio z którego leciał program na żywo siedział sobie cenzor lub cenzorka z czerwonym guzikiem. Gdyby zdarzyło się coś nieprawomyślnego moógł w każdej chwili wcisnąć przycisk przerywając transmisję.
  Przepraszamy za usterki!

  Może neo-bolszewicy skopiują pomysł?

 • Robert Ch

  Oceniono 40 razy 32

  Nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek zdrój...

 • ps11111ps

  Oceniono 68 razy 26

  To niesprawiedliwe. A byli jacyś księża całującymi się z ministrantami? W końcu Izrael, Ziemia Święta, mogła się jakaś pielgrzymka z Polski przyplątać i na Eurowizję. Pokażmy jak sobie ciumki dają

 • muflonex

  Oceniono 32 razy 20

  Nie oglądam TVP ani nie muszę na nią płacić abonentu więc mnie to waly. Współczuję jednak tym, co taki abonament płacić muszą. ;)

 • Gość: GejJukej

  Oceniono 62 razy 18

  Straszne są niektóre komentarze,. Siedzi to w ludziach głęboko. Mam tylko nadzieję, że odraza do pocałunku dwóch facetów nie jest przejawem nienanwiści do gejów w ogóle. Eurowizja po prostu powinna odebrać TVP licencję do emisji koncertu jak nie pasuje treść i tyle. Lepiej Samych Swoich puścić w tym czasie, albo Smoleńsk.

 • Gość: Grzmik

  Oceniono 50 razy 12

  Dziękuję. Widok śliniących się facetów wywołuje odruch wymiotny. Jak "zapachy" w zatęchłych szaletach.

 • Gość: Race445

  Oceniono 26 razy 12

  Ja pamietam MS w Hiszpani w 1982 i kiedy tam polscy kibice na trybunach rozwiesili banery z napisem Solidarnosc to od razu cenzura w TVP zadzialala. Kto pamieta to wie o co chodzi.

 • adam.radwanski

  Oceniono 98 razy 12

  mimo wszystko pocałunek dwóch facetów jest oblesny....wyobraźcie sobie jak Antek całuje Misia...feeeeee

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX