"Nasz nowy dom". 5-osobowa rodzina żyła w małym domu bez wody i łazienki. W środku pleśń i wilgoć

W ostatnim odcinku "Nasz nowy dom" ekipa remontowa dała rodzinie pani Sylwii nie tylko piękne wnętrza, ale również większą przestrzeń do życia.

Tym razem Katarzyna Dowbor i ekipa programu "Nasz nowy dom" zawitali w województwie świętokrzyskim, gdzie mieści się mała wieś Kaliga. Bohaterami odcinka byli pani Sylwia oraz czwórka jej dzieci: dwunastoletnia Patrycja, jedenastoletni Michał, dziewięcioletnia Asia i ośmioletni Dawid.

"Nasz nowy dom": Mieszkali w tragicznych warunkach 

Do tej pory rodzina mieszkała w ponad stuletnim, drewnianym domu, którego stan techniczny prezentował się bardzo źle. W domu nie było wody, łazienki ani kanalizacji. Do nieszczelnego budynku wdzierały się chłód i wilgoć.

Dzieci pani Sylwii często przeziębiały się wychodząc na podwórze do wychodka lub przez kontakt z pleśnią, która opanowała wnętrze. Jedynym ogrzewaniem w mieszkaniu był stary piec.

W dodatku rodzina zajmowała tylko parter połowy domu, mieszkając na zaledwie 25 metrach kwadratowych, gdzie brakowało miejsca na osobne łóżka dla dorastających dzieci czy przestrzeń do nauki. 

ZOBACZ ZDJĘCIA DOMU PANI SYWLI PRZED I PO >>>>>

"Nasz nowy dom": Ekipa remontowa dała im naprawdę wiele

W zaledwie 5 dni, ekipa remontowa stworzyła w domu warunki do godnego życia. Oprócz bieżącej wody czy wymarzonej łazienki, rodzina otrzymała także dodatkowe miejsce.

Dzięki zagospodarowaniu poddasza, ekipie udało się stworzyć dodatkową przestrzeń mieszkalną i urządzić dzieciom pokój, w którym każde z nich, ma swoje własne biurko. 

Przemiana domu jest niewiarygodna. Aż trudno poznać, że zdjęcia przedstawiają ten sam budynek. 

KJ

Więcej o:
Komentarze (31)
"Nasz nowy dom". 5-osobowa rodzina żyła w bez wody i łazienki. W środku pleśń
Zaloguj się
 • Gość: asasasa

  Oceniono 43 razy 27

  nie rozumiem . Jak można rodzić dzieci nie dając im podstawowych warunków takich jak schronienie. Jedno dziecko rozumie miłość etc. ale skazywanie dzieci na nędzę i ubóstwo powinno być karalne. Gdzie rozum ludzi, którzy skazują nienarodzone dzieci na nędzę ubóstwo i cierpienie przez całe zycie , którego nie da sie wyleczyć. Gdzie jest MOPS , który powinien reagować na każdą formę ubóstwa czy to materialnego czy psychicznego , moralnego, te dzieci są bezbronne i nie powiedzą że jest im źle bo miłość do rodzica jest bezwarunkowa.

 • rumpa

  Oceniono 29 razy 21

  Ktoś mi wyjaśni, co ma w głowie kobieta płodząca dzieci, gdy nie może im zapewnić opieki? Nie mówię o luksusach, mówię o podstawach - ciepło, sucho, czysto. To nie jest XIX wiek, gdy dzieci "dawał buk".
  Pasożyt genetyczny - swoje kiepskie geny namnaża i utrzymuje przy życiu korzystając z wysiłków tych, co mają sami jedno dziecko, bo nie chcą, by chodziło głodne, zmarznięte i obdarte i serce im się kraje jak widzą ofiary szalonej macicy.

 • harry_callahan

  Oceniono 22 razy 20

  Pleśń się przyłoży karton-gipsem i nie ma pleśni. Bajka!

 • Gość: Gg

  Oceniono 17 razy 17

  Ja też tak uważam,nie stać Cię to się nie klepie tyle dzieci a teraz gdyby co jest 500 plus alimenty rodzinne dodatki na dzieci ,mozna isc do pracy i kobieta biedny nie bedzie klepac,oglądam czasami ten program i jak widzę faceta w domu który przez 20 lat nie potrafi wziąść i coś w domu poremontowac tylko uzalac się do tv to szlag mnie trafia,najlepiej mieć kupę dzieci prace dorywczą i kręcic fajki,zycie jak cholerai

 • Gość: emeryt

  Oceniono 17 razy 13

  Pani Kasi i ekipie ja dziekuje za ten piekny domek, moj Boże ile tej biedy jest w Polsce serce sie kraje..pomagajcie, duzo zdrowia i wytrwalosci.

 • asia06

  Oceniono 8 razy 8

  Piękne przedsięwzięcie. Bardzo cenię p. Katarzynę (i całą ekipę oczywiście) za to, co robi. Ale tak sobie myślę, że pędzel i farba tak drogo znów nie kosztują. Wiadomo, że bez pieniędzy wielkiego remontu się nie ogarnie, ale drobne naprawy też potrafią nieco podnieśc jakość życia.

 • Gość: Ela M

  Oceniono 8 razy 8

  Brawo dla pani Kasi D. że nie udaje nastolatki Program jest dopasowany do wieku i popularności Dowbor a przy tym pomaga ludziom biednym i zagubionym Pani Kasiu, tak " trzymać". 😄

 • Gość: gv wrdre

  Oceniono 18 razy 8

  ?I pewnie przez X lat nie można kupić farby za 100 i chociaż pomalować?

 • lottare21

  Oceniono 10 razy 8

  Cudnie jak w bajce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX