Niezwykła historia Frykowskich

Dwa morderstwa mówią same za siebie.
Historia rodziny Frykowskich Historia rodziny Frykowskich NET/KAPIF

Rodzina Frykowskich

Wszyscy znają Maję Frykowską. Niewielu jednak zna niezwykłą i tragiczną historię jej rodziny. Co wspólnego z Mają ma Wojciech Frykowski, Karolina Wajda, Agnieszka Osiecka i Roman Polański? Więcej niż możecie przypuszczać...

Wojciech Frykowski

Wojciech Frykowski to dziadek Mai Frykowskiej. Pochodził z wielodzietnej łódzkiej rodziny, miał dwóch braci: Jerzego Kajetana i Macieja. W 1958 roku poślubił łódzką modelkę Ewę Marię Morelle, która rok później urodziła ich syna Bartłomieja. W latach 1963-1964 był mężem Agnieszki Osieckiej. Był przyjacielem Romana Polańskiego, w 1961 roku wyprodukował jeden z jego pierwszych filmów 10 minutową etiudę "Ssaki". Frykowski wyjechał do USA w nadziei zrobienia kariery pisarskiej. Tam spotykał się z dziedziczką kawowego imperium Abigail Folger, przyjaciółką Sharon Tate - żony Romana Polańskiego. Wszyscy troje zostali zamordowani w jego willi w Beverly Hills przez bandę Charlesa Mansona. Frykowski miał ponad 50 pchnięć nożem.

Bartłomiej Frykowski

Syn Wojciecha Frykowskiego i łódzkiej modelki i aktorki Ewy Marii Morelle, ojciec dwóch córek: Rozalii Frykowskiej i Mai Frykowskiej. W 1991 roku ukończył Wydział Operatorski w PWSFTViT w Łodzi. Był uznanym operatorem filmowym. Pracował przy największych polskich produkcjach, m.in. "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmanna czy "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. Zginął od ran zadanych nożem w nocy z 7 na 8 czerwca 1999 w posiadłości Karoliny Wajdy w Głuchach (w dworze rodzinnym Cypriana Kamila Norwida). Prowadzący śledztwo uznali, że była to śmierć samobójcza.

Maja Frykowska Maja Frykowska KAPIF.PL/KAPIF

Maja Frykowska

Maja Frykowska zadebiutowała w programie "Big Brother Bitwa". I nadal jako jedyna z tego programu funkcjonuje w polskim szołbiznesie. Dwa lata temu Frykowska ukończyła szkołę aktorską. Zagrała w dwóch filmach: "Pojechał, zobaczył" za który dostała nagrodę na festiwalu Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym oraz w "Może tak być" Robert Wista. Ma na swoim koncie role w serialach "Świat wg Kiepskich", "Tancerze" oraz "Pierwsza Miłość". Jest również prezenterką telewizji Tele5.

Więcej o: