"Metro" ma 20 lat. Jak zmieniły się gwiazdy musicalu?

Sami znani.

20 lat minęło...

Prapremiera musicalu "Metro" odbyła się 30 stycznia 1991 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Premiera - 16 kwietnia 1992 w teatrze Minskoff na Broadwayu. Od 1997 roku musical był pokazywany na deskach teatru Buffo. Musical opowiada o grupie ludzie, którzy kochają śpiewać i szukają szczęścia w życiu. Jak zmienili się aktorzy musicalu?

Edyta Górniak Edyta Górniak AG/kapif

Największa gwiazda - Edyta Górniak

Edyta Górniak na początku swojej kariery jako aktorka musicalowa przez dłuższy czas związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Artystka przez 4 lata występowała w najbardziej kasowym w polskim musicalu "Metro". Była muzą Janusza Józefowicza. Zawsze była na pierwszym planie. Jej wykonanie "Litanii" przeszło do historii polskiej muzyki.

Górniak śpiewa w "Metrze"

Robert Janowski Robert Janowski AG/kapif

Robert Janowski

Robert Janowski od 1992 roku grał w w musicalu "Metro" Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Rola Jana przyniosła mu rozgłos. Wystąpił na Broadwayu. Robert Janowski obecnie jest gwiazdą telewizyjną. Prowadzi od kilku lat program "Jaka to melodia".

Janowski śpiewa w "Metrze"

Katarzyna Groniec Katarzyna Groniec screen ze strony youtube.com

Katarzyna Groniec

Katarzyna Groniec debiutowała w musicalu "Metro" w 1991 roku. To był jej pierwszy musical i od razu duża pierwszoplanowa rola. Przygoda z teatrem Buffo nie skończyła się dla niej tylko na "Metrze". Dilka lat współpracowała z teatrem Buffo w Warszawie gdzie wystąpiła m.in w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Brel, Grosik 2, Obok nas i Tyle miłości.

Groniec śpiewa w "Metrze"

Dariusz Kordek Dariusz Kordek AG/kapif

Dariusz Kordek

Dariusz Kordek pracował w teatrze Buffo w latach 1993-95. Na próbach do musicalu "Metro" poznał Edytę Górniak. Zakochali się w sobie i zostali parą. To był burzliwy związek. On poszedł w aktorstwo, ona skupiła się na muzyce. Po roku rozstali się. Darek nie mógł podobno znieść życia w cieniu Edyty.

"Metro" - międzynarodowy koncert w Warszawie

Doda wczoraj i dziś Doda wczoraj i dziś Youtube.com,Forum

Doda

Doda do studia "Buffo" została przyjęta pod koniec 1998 roku. Występowała w "Metrze" oraz "Przeżyj to sam".

Doda jako 15-latka

Nie mamy materiałów wideo z czasów, gdy Doda występowała w "Metrze". W sieci można znaleźć jednak filmik jak 15-letnia Doda śpiewa piosenkę na festiwalu. W tym samym czasie pracowała w Studio "Buffo"

Więcej o: