Kraśko związał się z przyjaciółką ukochanej, a Jakimowicz oświadczył się po dwóch dniach znajomości. Kim są pierwsze żony celebrytów?

Ze świecą szukać szczęśliwych i przede wszystkim trwałych małżeństw w polskim show-biznesie. Celebryci szczególnie narażeni są na liczne pokusy, które wystawiają ich uczucia do partnerek na próbę. Niektórzy znaleźli swoje drugie połówki po kilku nieudanych związkach. Pamiętacie pierwsze żony gwiazdorów?
Radosław Majdan, Sylwia Majdan Radosław Majdan, Sylwia Majdan ONS

Radosław i Sylwia Majdanowie

Dziś nikt nie wyobraża sobie przy boku Radosława Majdana kobiety innej niż Małgorzata Rozenek. Bramkarz oprócz głośnego związku z Dodą ma na swoim koncie jeszcze inną poważną miłość. Pierwszą żoną celebryty była Sylwia Koperkiewicz, z którą stanął przed ołtarzem w 1998 roku. Po kilku latach para wzięła rozwód, jednak nadal darzyła siebie nawzajem dużą sympatią. Kobieta zostawiła nawet nazwisko byłego partnera. 

Zostawiłam je, bo wszystkie studia, które zrobiłam, zrobiłam na to nazwisko. Nie czuję potrzeby, żeby je zmieniać. Poza tym bardzo lubię Radosława - mówiła Newserii. 
Daniel Olbrychski, Monika Dzienisiewicz Daniel Olbrychski, Monika Dzienisiewicz East News

Daniel Olbrychski i Monika Dzienisiewicz

Monika Dzienisiewicz poznała Daniela Olbrychskiego, gdy była w związku małżeńskim z Wowo Bielickim. Aktorka uległa jednak czarowi największego ówczesnego amanta polskiego kina. 

Był tak intensywny w przekonywaniu mnie do siebie, że w końcu uległam i odeszłam od męża - twierdziła po latach. 

Uczucie pary, pozornie przypieczętowane przysięgą małżeńską i narodzinami syna, nie przetrwało próby czasu. Olbrychski zakochał się w Maryli Rodowicz i zdradzał swoją żonę. Dzienisiewicz nakryła kochanków na schadzce. 

Spytała w recepcji o numer mojego pokoju, przyszła pod drzwi i waliła. A myśmy siedzieli jak myszki pod miotłą parę godzin, bo długo się awanturowała - ujawniła Rodowicz w książce "Maryla. Życie Marii Antoniny". 
Mateusz Damięcki, Patrycja Krogulska Mateusz Damięcki, Patrycja Krogulska East News

Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska

Małżeństwo Mateusza Damięckiego i Patrycji Krogulskiej trwało kilka miesięcy. Baczni obserwatorzy ich związku nie spodziewali się, że ta spijająca sobie na ściankach z dzióbków para rozstanie się tak szybko. Dziś aktor nie wspomina dobrze tej relacji, o czym świadczyć może fakt, jak zareagował na pomyłkę redaktorów magazynu "Viva", którzy na profilu w mediach społecznościowych zamieścili zdjęcie Damięckiego z pierwszego ślubu, wspominając o drugim. 

Czy naprawdę wydaje się państwu, że to nie ma znaczenia? Że to wszystko jedno? Że tylko dlatego, iż jak niektóre osoby publiczne nie zaprosiłem waszego fotografa na uroczystość, to możecie wrzucić sobie do materiału zdjęcie z poprzedniego ślubu Damięckiego. Czy nie ma dla was znaczenia różnica między imionami: Paulina i Patrycja, uczuciami szczęścia i nieszczęścia, słowami: miłość i pomyłka, radość i niewypał, słońce i deszcz? - odniósł się zdenerwowany. 
Anna Tomaszewska Anna Tomaszewska ONS

Anna Tomaszewska, pierwsza żona Andrzeja Grabowskiego

Anna Tomaszewska jest nie tylko cenioną aktorką, ale również pierwszą żoną Andrzeja Grabowskiego. Artystka była związana z serialowym Ferdkiem Kiepskim przez dwadzieścia lat, a owocem ich związku są dwie córki: Zuzanna i Katarzyna. 

Małżeństwo pary aktorów zakończyło się zdradą Tomaszewskiej. Anna podczas długiej nieobecności Andrzeja zbliżyła się do jego przyjaciela, Krzysztofa Piaseckiego, z którym jest po dziś dzień. 

Kiedyś przez pół roku mieszkałem we Włoszech, bo tam kręciłem film. Potem kilka miesięcy przebywałem w Stanach Zjednoczonych. Przez rok dojeżdżałem z Krakowa do Warszawy na plan "Bożej podszewki", a przez kilka lat do Wrocławia na plan "Kiepskich". Takie życie! Córki na przykład, mijając mnie w drzwiach, pytały, czy wychodzę na dobre, czy może jeszcze wrócę - wspominał Grabowski na łamach prasy. 
Jarosław Jakimowicz Jarosław Jakimowicz East News

Jarosław Jakimowicz i Joanna Sarapata

To była burzliwa miłość! Jarosław Jakimowicz poznał osiem lat starszą malarkę w 1998 roku. Szaleńczo zakochany oświadczył jej się po dwóch dniach, a już dwa miesiące później był jej mężem. Joanna Sarapata nie na długo nacieszyła się jego uczuciem, ponieważ znany ze słabości do kobiet Jarosław nie porzucił hulaszczego trybu życia.

W 2003 roku wyparł się ojcostwa, gdy inna kobieta poinformowała, że jest z nim w ciąży. Na łamach prasy przekonywał, że plotki o romansie są jedynie manipulacją mediów. Wkrótce jednak przestał kryć się ze swoimi "skokami w bok". Żona wytrzymała z nim jeszcze przez kilka lat, a w 2010 roku para wzięła rozwód. 

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz East News

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz

Piotr Kraśko poślubił Dominikę Czwartosz w 2000 roku. Ich małżeńska sielanka trwała zaledwie cztery lata. Dziennikarz nawiązał bliższą relację z... przyjaciółką ówczesnej partnerki i jednocześnie aktualną żoną, Karoliną Ferenstein-Kraśko. Romans tych dwojga zaczął się dosłownie na oczach Dominiki. Czwartosz namówiła ukochanego, by pobierał w stadninie należącej do rodziny Ferenstein lekcje jazdy konnej. Zdrada wyszła na jaw podczas imprezy urodzinowej amazonki, na której bez wiedzy żony pojawił się prezenter. Miał na niego donieść jeden z kolegów, który również był gościem solenizantki. 

Pomimo zawirowań miłosnych Piotr i Dominika rozstali się w przyjaznych stosunkach. 

Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką - mówił Kraśko w wywiadzie dla "Faktu". 
Krzysztof Ibisz, Anna Zejdler Krzysztof Ibisz, Anna Zejdler East News

Krzysztof Ibisz i Anna Zejdler

Anna Zejdler poznała Krzysztofa Ibisza dzięki Marcinowi Tyszce. Dziennikarka i redaktorka naczelna poczytnych magazynów kobiecych wzięła ślub z prezenterem po kilku miesiącach znajomości. Ceremonia wzbudziła ogromną sensację, ponieważ jej przebieg był transmitowany na żywo w telewizji. Para doczekała się syna Maksymiliana, jednak po sześciu latach zdecydowała się na rozwód.

Rozwód wiele mnie nauczył i zmienił mnie kompletnie. W jakimś sensie nigdy nie jest tak, że dwie osoby chcą się rozstać w tym samym momencie. Zawsze jedna strona jest bardziej poszkodowana. Wtedy, kiedy to następowało, byłam przerażona - komentowała rozstanie Anna podczas rozmowy w studio "Dzień Dobry TVN".